Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14 miejsce

Uważaj, co piszesz na Facebooku

Uważaj co i o kim/czym piszesz na portalach społecznościowych. Praktyka pokazuje, że strony te są pod ścisłą kontrolą służb niejawnych, o czym przekonał się pewien elblążanin.

Sonda

Czy tajne służby powinny śledzić wpisy na Fb?

Wielu młodych ludzi ma swoje konta na portalach społecznościowych. Wypisują w nich rożne bzdety, ale dzielą się również swoimi przemyśleniami. Chyba nikt nie myśli o skutkach swojej wirtualnej twórczości. A tymczasem... Wczoraj do jednego z mieszkańców Elbląga przyszło dwóch smutnych panów. Nie przedstawili się, ale jednoznacznie wskazali o co im chodzi. Mianowicie o krytyczny wpis na Facebooku, który dotyczył premiera Donalda Tuska - donosi portal elbląg.24.pl. Nie ukrywam, że jestem krytyczny wobec rządu w Polsce ale równocześnie krytycznie oceniam innych przedstawicieli różnych partii. Nigdy bym jednak nie przypuszczał, że mój dom odwiedzą agenci, próbując swoją wizytą mnie zastraszyć i dając do zrozumienia, żebym nim coś kolejny raz napiszę - dwa razy się zastanowił - miał powiedzieć mieszkaniec Elbląga, którego 2 lipca 2014 roku w mieszkaniu odwiedziło dwóch  / Fot. Zrzut ekranu / http://www.elblag24.pl/fakty/87444-agenci-w-domu-elblazanina-wszystko-przez-wpis-na-facebook-u-o-premierze-rzadu.htmlsmutnych panów.

Pechowy mieszkaniec Elbląga opisując spotkanie z "cywilami" zaznaczył, że panowie nie wylegitymowali się ani nie żądali oficjalnych wyjaśnień. Pokazali jedynie komputerowy wydruk jego wpisu w internecie i zadawali mnóstwo pytań. Nie posiadali również oficjalnego nakazu.

Pechowy facebookowicz wyjaśniał dla portalu elbląg.24.pl, że sporny wpis dotyczył jego wątpliwości w kwestii działań rządu w sprawie "Amber Gold" oraz o swoich odczuciach na temat zaangażowania rządu, aby ustalić okoliczności katastrofy smoleńskiej. Najwidoczniej swoimi nieprzemyślanymi wpisami nadepnął komuś na odcisk. I Ty Czytelniku, zanim dokonasz wpisu na portalu społecznościowym zastanów się kto może to przeczytać i jakie mogą być tego skutki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Redakcja odsmaża tak stare kotlety że smród.... Tekst z roku 2014 gdzie niepodzielną władze sprawowała jedynie słuszna opcja. Dziś zapewne z perspektywy afery z Fundacją Otwarty Dialog a może z urojeniami Totalnej Opozycji o masowej inwigilacji tekst otrzymał nową odsłonę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzec można ,że specsłużby po licznych wpadkach wzięły się do roboty.
Po co ganiać za obcą agenturą , skora praca na fejsie przyjemna . Ze znajomymi pogadać można.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To już mamy prawią jasność, pisał na Fb niejaki Alojzy, a treść wpisu ujawnił niejaki Heniek - tak wynika z komentarzy pod tekstem źródłowym. Ponoć ABW potwierdziło wizytę, lecz dziennikarzom nie ujawniło treści wpisu. Znowu ktoś ma coś do ukrycia? A może chodzi o sienie postrachu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mniej jednak, Darku, z przesłaniem tytułowym zgadzam się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypowieść o prawdach wszyscy znają, więc nie będę przytaczał.

Tak niestety bywa z przetwarzaniem informacji. Po dokonaniu takiej obróbki pierwotna "info" jest już tak wiarygodna, jak opowieść o Kowalskim i ukradzionym rowerze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biedny, prześladowany sierotek wpisał coś, co szanowny Autor powyższego doniesienia starannie omija, aby teza o prześladowaniu porządnego obywatela miała uzasadnienie.
"Pechowy facebookowicz wyjaśniał dla portalu elbląg.24.pl, że sporny wpis dotyczył jego wątpliwości w kwestii działań rządu w sprawie "Amber Gold" itd itd..."

Oto wpis dotyczący "działań rządu" : http://www.liiil.pl/1404420480,ABW-u-mieszkanca-Elblaga-ktory-chce-ustrzelic-Tusk.htm

" – Napisałeś mianowicie, że Tuska powinien ustrzelić snajper, a jego żonę i córkę należy sprzedać na Bliski Wschód, gdzie gwałciliby je Arabowie – wiele osób na Facebooku to czytało i kilka osób nawet cię za to skrytykowało. Ciekawe, ile osób chciałoby coś takiego przeczytać o swojej żonie i córce…"

I Ty Autorze ... zanim dokonasz wpisu na portalu społecznościowym zastanów się...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polska demokracja pod obecnymi rządami nie różni się zbytnio od demokracji białoruskiej czy północno koreańskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że decydenci postrzegają użytkowników sieci, od zbuntowanej młodzieży po zawodowych dziennikarzy jako zło konieczne i gorszą kategorię rodzaju ludzkiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawa myśl Panie Pawle. Gdyby skierować bezrobotnych do prac interwencyjnych w postaci analizowania wpisów na portalach nie mielibyśmy bezrobocia. Może nasi decydenci już o tym myślą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właściwie każdy jest internautą, gdyż dostęp do sieci stał się tak dalece powszechny jak wczorajsze gazety czy radio. To liczba ogromna. Po prostu potwór. Bestia jakaś czy inny szatan. W dodatku z każdym poniedziałkiem można się spodziewać, że "Wprost" wbije czytelników w fotele i rozbuja, rozbuja. Czy przybędzie tajnych agentów prostujących ideologiczne odchylenia? Czy powstanie wymarzonych wiele tysięcy miejsc pracy dla funkcjonariuszy wyspecjalizowanych komórek?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.