Facebook Google+ Twitter

Uważaj! Haker może podejrzeć cię przez Firefoxa!

Nasze domowe przeglądarki nie są „niepokonane”. Hakerzy bez większych problemów pokonali: Safari Apple, Firefox, Explorer 8. W Vancouver, 24 marca 2010 roku, rozpoczęła się kolejna edycja zawodów Pwn20wm.

Zawody już czwarty raz organizowane są przez TippingPoint, mają potrwać trzy dni, a łączna pula nagród wynosi 100 tys. dolarów. Zadaniem hakerów z całego świata jest złamanie oprogramowania najbardziej znanych firm. Dla uczestników przygotowano takie zadania jak złamanie przeglądarek internetowych Explorer 8, Firefox 3, Safari 4, Chrome 4, „pokonanie” Windowsa Vista, XP i Snow Leopard. W repertuarze jest też walka ze smart fonami takimi jak iPhone 3GS, Nokia E72 czy BlackBerry Bold 9700.

Według regulaminu pierwszego dnia, atakować można tylko zdalnie, drugiego można zasiąść przed komputerem, z którym prowadzi się walkę, a trzeciego można nawet zainstalować popularne wtyczki i aplikacje.

Już po „kontakcie zdalnym” wielu hakerów może pochwalić się sukcesami. Charlie Miller pokonał Safari Apple’a, za co dostał 10 tys. dolarów. Warto podkreślić, że zrobił to już trzeci raz, a zajęło mu to kilka minut.

Firefox został pokonany przez doświadczonego specjalistę, który wcześniej włamywał się już do Internet Explorer, Firefoxa, Safari. Zwycięzca nie podał swojego nazwiska, mówiono na niego Nils. Mało brakowało, a zgarnąłby też drugą nagrodę za przechytrzenie Safari, jednak wyprzedzili go Vincenzo Iozzo i Ralf Philipp Weinmann.

Poległ również Explorer 8. Pokonał go Peter Vreugdenhil, który nie tylko włamał się do uważanej za najbezpieczniejszą przeglądarki internetowej Microsoftu, ale zrobił to w popisowy sposób. Organizatorzy podają, że wykorzystał lukę w zabezpieczeniach Explorer 8, wcześniej nie znaną oraz ominął włączony przez Windows 7 mechanizm mający zabezpieczać przed wykorzystaniem luk, do włamania się do systemu.

Wszystkie luki i nieścisłości, które wyjdą na jaw podczas konkursu zostaną poddane kontroli ekspertów z firmy organizatora. Następnie TippingPoint przekaże je producentom pokonanych programów. Dzięki temu konkurs nie tylko pozwoli zgarnąć nagrody hakerom, ale i przyczyni się do udoskonalenia używanych przez nas programów i sprzętów.

Źródła:
technologie.gazeta.pl
dobreprogramy
dobreprogramy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dowcip polega na tym, że nie ma oprogramowania idealnego - jedynie nie do końca przetestowane. Dlatego z pewnym rozbawieniem czytam wszystkie rewelacje prasowe na temat kolejnych "strasznych" błędów i "niewyobrażalnych" szkód, jakie mogą one narobić. Dziury w oprogramowaniu były, są i będą. Podobne konkursy to jedynie szopka i promocja (zauważyliście, z jaką pieczołowitością podawane są nazwy marek i ich produktów?). W rzeczywistości każda nowa wersja oprogramowania usuwa kilka - kilkanaście podobnych exploitów (i niestety zdarza się, że kilka niezamierzenie dodaje). Chwała za takie konkursy - zwracają one uwagę na znaczenie bezpieczeństwa. Trzeba jednak wiedzieć, że odbywają się one praktycznie codziennie. Może bez fleszy i nagród - ale są tak samo skuteczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeglądarka internetowa to program, który służy do przeglądania internetu za pośrednictwem komputera i odwrotnie ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.