Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11060 miejsce

Uważaj. Kamera zagląda do twojego mieszkania!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-11-27 18:32

W Białymstoku, na jednym z osiedli, każdy internauta może zaglądać w okna mieszkań za pomocą kamery, zainstalowanej na wysokim budynku przez miejscowego providera.

 / Fot. Kamil GopaniukNa jednym z białostockich osiedli (os. Piasta), dostawca internetu zainstalował kamerę na dachu budynku, w którym ma siedzibę. Internauci mogą nią zdalnie sterować. Na osiedlu jest bardzo dużo bloków, toteż oko wielkiego brata zagląda najczęściej ludziom w okna. Na nagranym przeze mnie filmie dokładnie widać co robią mieszkańcy. Stoją pod klatką, wyglądają przez okno balkonowe. Na jednym z ujęć widać jak pani kuca, przez co widać jej pupę. Następnie zaczyna odkurzać... nieświadoma, że można to zobaczyć tutaj. Jeszcze inna pani leży na kanapie i prawdopodobnie ogląda telewizję. Obraz jest tak szczegółowy, że widać jaki lokatorka ma kolor włosów, w jakim jest swetrze i jeansach

Każdy internauta może sterować kamerą przez minutę. Kolejek dużych nie ma, więc przy odrobinie szczęścia można godzinami, bez przerwy oglądać po kolei każde mieszkanie.

Kamerę ma również Urząd Miejski w Białymstoku - TUTAJ. Na 14 piętrze budynku magistratu zamontowane jest identyczne urządzenie jak na osiedlu Piasta. Zasady działania również identyczne. Jest jednak pewne ograniczenie - W środku dnia nie można kamerą sterować. Urządzenie działa też bardzo dobrze w nocy. Jednak w otoczeniu tej kamery jest jedynie kilka bloków.

Dostawca internetowy z Piasta zapewne miał dobre intencje. Kamera może przecież służyć do oglądania panoramy miasta i aktualnej pogody w naszym mieście. Jednak instalując urządzenie między blokami - dostawca musiał liczyć się z tym, że stawia przed dzieckiem cukierki i nie zabrania ich jeść.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

"Permanentna inwigilacja" ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za temat

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.11.2008 10:30

Już dziś kamery są obecne na ulicach, w szkołach, zakładach pracy. Jak się okazuje również w naszych domach. Chcemy wszystkich i wszystko kontrolować. Zamiast wychowywać od małego dobre postawy w obywatelach - ciągle się ich pilnuje czy aby na pewno nie robią nic złego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest skandal, dochodzimy do jakiejś paranoi. Niedługo będzie można podglądać każdego i nie będą nam potrzebne przysłowiowe dziurki od klucza, które jednak mają ograniczone pole widzenia. Co za kraj wszyscy wszystkich podsłuchują(poczynając od polityków), nagrywają to teraz również bez zezwolenia Sądu można podglądać nieświadomych współobywateli. Gdzie jest prawo. Takie sprawy są przecież uregulowane przepisami o ochronie prywatności. Coś innego jest ujawnianie faktów i zachowań osób publicznych ( które przez to, że zgodziły się być takimi osobami muszą się z tym pogodzić) a coś innego jest ujawnianie prywatnego życia zwykłych obywateli. Ta ingerencja w życie osobiste idzie co raz dalej. Trzeba temu położyć kres. Bo jeżeli będzie tak dalej do dojdziemy do społeczeństwa totalnie kontrolowanego, takiego o jakim pisali pisarze fantastyki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus za bystre oko!

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus, świetny temat :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.