Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6956 miejsce

Uważaj na aplikację Mój kalendarz na Facebooku. Zobacz jak ją usunąć

Fala zaproszeń do aplikacji Mój kalendarz przetacza się przez Facebook. Okazuje się, że ten niepozorny programik, nie tylko niewiele oferuje, ale przede wszystkim zbiera istotne dane z naszego profilu.

Sonda

Czy zainstalowałeś Mój kalendarz na swoim Facebooku?

 / Fot. Rafał GdakAplikacja Mój kalendarz na Facebooku jest kontrowersyjna co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze ukrywa własną instalację i gdy klikniemy "zaloguj się" w istocie dodajemy ją do naszego profilu. Po drugie, program zbiera takie nasze dane, jak imię i nazwisko, adres e-mail, data urodzenia, kontakty i zainteresowania. Jak informuje Chip.pl aplikacja potrafi uzyskać dostęp do naszego adresu IP i historii odwiedzonych stron.

Co należy zrobić jeżeli ulegliśmy pokusie (bądź setnemu zaproszeniu) i pozwoliliśmy, by Mój kalendarz nas szpiegował? Rozwinąć menu obok sekcji Strona główna. Następnie kliknąć ustawienia prywatności, wybrać Aplikacje i witryny i edytuj ustawienia. W następnym kroku ponownie wybieramy edytuj ustawienia w sekcji Aplikacje, z których korzystasz i usuwamy niechciany program.

Paradoks z Moim kalendarzem jest taki, że Facebook oferuje "w standardzie" informację i powiadomienia o urodzinach naszych znajomych. W praktyce więc nie otrzymujemy nic, a możemy stracić wiele.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

azarel
 • azarel
 • 12.08.2012 00:50

to nie jest jedyna aplikacja ktora zbiera dane na facebooku, wszystkie stworzone aplikacje na "fejsie" mają praktycznie za zadanie zbierać takie dane, a app Mój Kalendarz jest jedną z nich... facebook to miejsce w sieci gdzie panuje obecnie nie komunikacja pomiędzy znajomymi, a miejsce reklamy i żerowania na bezmózgich użytkownikach

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
 • john
 • 21.12.2011 22:29

tylko gamoń korzysta z facebooków i potem płacze, że jest namierzony

Komentarz został ukrytyrozwiń
iicca
 • iicca
 • 21.12.2011 21:45

@Wink: Ten sam efekt można osiągnąć i bardziej anonimowymi sposobami. Ale cóż. Od dawien dawna moda napędza biznes. Więc korzystajcie jak chcecie. Podejrzewam, że np. WOŚP w erze przed FB też miała niezłe wyniki, a w erze FB, wyniki WOŚP nie wzrosły drastycznie, a tylko o tyle o ile wskaźniki inflacyjne (mniej więcej oczywiście). Za parę lat niestety moda się zmieni i FB będzie już tym "beee". Ale nie marwtcie się. Nasi przyjaciele ze świata znajdą inny sposób na zdobycie informacji o nas i o innych krajach. Naszych skłonnościach, słabostkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja tam mam tylko to co chcę. :)
A FB świetnie się przydaje (to do "iicca") - np dzięki niemu znane mi społeczne schronisko dla bezdomnych zwierząt tylko w jednym miesiącu oddało kilkanaście stworzeń i dostało od ludzi kilka tysięcy złotych wsparcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 21.12.2011 14:55

Człowiek się uczy przez całe życie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za informację. Już usunąłem Mój kalendarz!

Komentarz został ukrytyrozwiń
iicca
 • iicca
 • 21.12.2011 12:12

G...em jest sam facebook, a co dopiero aplikacje w nim. Na co ludzie liczycie logując się na takie serwisy?! Że ktoś coś za darmo Wam daje. Hahahahaha. Wasz dane osobowe, statystyki, zachowania, znajomi, to są kokosy dla takich serwisów. Na początku niewiele o Was wiedzą, ale po roku już wiedzą wiele. Nawet w przybliżeniu miejsce pod którym mieszkacie na podstawie wielu innych danych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paulina K
 • Paulina K
 • 21.12.2011 12:01

Dziękuje za wspaniały artykuł. Ależ ja miałam tych aplikacji..:[

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję sprawidziłam, żadnych aplikacji nie mam i nie miałam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, widzisz Mirku, co byśmy robili bez link Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.