Facebook Google+ Twitter

Uważaj na aplikacje z Facebooka. Mogą wbrew woli zbierać twoje dane

Korzystasz z gier i aplikacji w serwisie Facebook? Miej się na baczności. Ich dostawcy mogą przekazywać twoje dane nawet do 25 kolejnych firm.

 / Fot. Zrzut ekranuZ danych "Wall Street Journal", które publikuje Dziennik Internautów wynika, że najpopularniejsi dostawcy aplikacji i gier dla Facebooka, przekazują kolejnym firmom dane pozwalające zidentyfikować użytkownika serwisu. Należy do nich między innymi firma Zynga, której autorstwa jest topowa gra FarmVille, która cieszy się ogromną popularnością.

Zynga odpiera zarzuty "Wall Street Journal" i stwierdza, że chce współpracować z serwisem nad doskonaleniem zasad prywatności. Jeżeli okazałyby się one jednak prawdziwe, oznaczałoby to, że firma naruszyła własne reguły. Po interwencji WSJ, Facebook usunął z serwisu kilka aplikacji.

Problem jest złożony bowiem nie trzeba wcale korzystać z aplikacji i gier w serwisie Facebook, by zewnętrzne podmioty uzyskały dostęp do naszych danych. Wystarczy, że ich użytkownikiem jest któryś z naszych znajomych. Programy są w stanie dotrzeć w ten sposób do naszego numeru identyfikacyjnego w serwisie, a co za tym idzie do imienia i nazwiska. Co gorsza nie musimy wcale udzielać na to zgody - powiązania z innym użytkownikiem zbierane są wbrew naszej woli.

Przedstawiciele serwisu Facebook obiecują, że postarają się rozwiązać problem. W chwili obecnej niedostępna jest między innymi aplikacja LOLapps Media.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kiedyś były służby zbierające dane o wszystkich "szaraczkach" i teraz są, tylko bardziej wyspecjalizowane i stosujące bardziej wyrafinowane technologie. Co możemy? Nie wychylać się, nie mieć własnego zdania, nie pisać... Brak słów. :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra Informacja !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.