Facebook Google+ Twitter

Uważaj na oszustów z Allegro

Policja zlikwidowała szajkę oszustów, działającą na popularnym serwisie aukcyjnym. Oszukali co najmniej 80 osób z całego kraju.

Print Screen / Fot. www.allegro.pl Sposób w jaki działali był bardzo prosty. Po wygranej aukcji klient dostawał wiadomość z numerem konta, na który miał wpłacić należną kwotę pieniędzy. Wpłacał i nie otrzymywał zamówionego towaru. Tutaj z pomocą oszustom przyszedł dziurawy system bankowy. Konto, na które trafiały pieniądze, było założone na fikcyjną osobę. Oszuści wszystko mieli zaplanowane. Kusili brakiem opłat za wysyłkę przedmiotów. Na takich transakcjach zarobili kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Serwis postanowił walczyć z oszustami. 27 kwietnia wprowadził nowy system komentarzy, który ma lepiej chronić klientów. Nie przypadł on jednak do gustu sprzedającym.

Kupujący oceniając zgodność przedmiotu z opisem, kontakt ze sprzedającym, czas realizacji zamówienia oraz koszt wysyłki wystawia sprzedawcy od jednej do pięciu gwiazdek. Jeżeli kupujący zaznaczy mniej niż pięć gwiazdek, może dodatkowo wskazać powód takiej decyzji.


Źródło:sfora.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.