Facebook Google+ Twitter

Uważajcie na oszustów!

W Polsce mamy ostatnio do czynienia z plagą oszustów, którzy wykorzystują ludzką naiwność i dobrą wolę. Zanim uwierzymy komuś na słowo, sprawdźmy z kim mamy do czynienia.

Wszelkie prace, które dla kogoś wykonujemy, powinny wcześniej zostać spisane, a ich zakres dokładnie określony. Nawet jeśli mamy do kogoś stuprocentowe zaufanie, są ludzie, którzy nie mają sumienia, skrupułów ani zwykłej przyzwoitości.

Wystarczy, że znajdzie się kilka łatwowiernych osób, a oszuści już mają wolną rękę i czują się bezkarni. Gdzie jest ich sumienie i jakiekolwiek zasady? Na to pytanie będę jeszcze na pewno próbowała odpowiedzieć.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Damian
  • Damian
  • 01.03.2012 11:53

Biura Pośrednictwa Pacy dosłownie żądają aby oprócz CV dać skany;Prawo jazdy , paszportu dowodu osobistego. Gdy zamażemy numer np.dowodu albo pesel Domagaj się pełnych skanów .Tu otwiera się pole do oszustwa dokumentów i na ich podstawie dokonywanie rożnych transakcji.Przy kontroli przez Policje na drodze kierowcy, można przecież pokazać sfałszowany dowód osobisty i prawo jazdy .Przecież Policjant nie sprawdza dokradnie autentyczności tych dokumentów a tylko rejestrze szuka dane jakie czyta ;czy ma punkty karne , czy ma Prawo jazdy , czy adres się zgadza itp.Można rowniez wylegitymować się w sklepie kupując na raty albo sprzedać kradziony samochód.Ludzie zdesperowani brakiem pracy podają te dane .Mogą przecież wpaść w ręce oszustów ich dane , ale tak nam zgotowali los wszyscy w tej "wolnej" Polsce .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brakuje jednoznacznych uregulowań prawnych i dotkliwych kar dla oszustów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kwestie prawne nie określają w jednoznaczny sposób granic odpowiedzialności.Nadal istnieje dużo luk w prawie,które sprytni oszuści wykorzystują

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co rząd w tej sprawie?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.