Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22286 miejsce

"Uważam Rze" - ocena pierwszych numerów nowego tygodnika

W kioskach i salonach prasowych właśnie pojawił się drugi numer nowego tygodnika "Uważam Rze". Daje to już pewien obraz i możliwość oceny pisma.

Okładka pierwszego numeru / Fot. http://uwazamrze.pl/Przede wszystkim trzeba obalić pewien "mit założycielski". Otóż "Uważam Rze" było w pierwszych przekazach medialnych reklamowane przez wydawców jako "jedyny na rynku tygodników głos konserwatywno-liberalny". W Presspublice nie słyszano chyba o "Najwyższym Czasie!" z którego okładki biją wielkie litery "Tygodnik konserwatywno-liberalny", co zresztą ma odzwierciedlenie w tekstach publikowanych na jego łamach już od ponad 20 lat. Może wydawać się to dziwne zwłaszcza, że niektórzy z autorów "Uważam Rze" pisywali też wcześniej do "Najwyższego Czasu!".

Pierwsze wrażenia wizualne nowego tygodnika, nie są zbyt zachęcające. Gazetowy papier i ponadprzeciętny format skłania kioskarzy do umieszczenia go na półce w okolicy "Gazety Polskiej", a nie "Wprost", "Newsweeka" czy "Polityki", z którymi rywalizację zapowiadał wydawca. W Empiku też niezbyt estetycznie wyglądają wystające poza wyznaczoną przedziałkę i zwisające numery, obok ładnych, zgrabnych i świecących się okładek "topowych" tygodników.

Ale przyjmijmy, że powyższe zarzuty dotyczące estetyki to niewiele znaczące szczegóły. Zajrzyjmy więc do środka...

I teraz znów wielki minus z tym, że natury technicznej. W moim egzemplarzu pierwszego numeru, na kilku stronach został bardzo znacząco "obcięty" dół i to do takiego stopnia, że najniższe linijki tekstu są nie do odczytania. Nie wiem czy to wina drukarni i jaka ilość felernych egzemplarzy trafiła na rynek, jednak nie pamiętam kiedy po raz ostatni zdarzyło mi się widzieć coś takiego.

Kardynalny błąd edytorski, został popełniony natomiast w 2. numerze. Na stronie 26. został w nim zamieszczony wywiad z... no właśnie, z kim?! Wiemy, że przeprowadziła go Jolanta Gajda- Zadworna, ale NIGDZIE nie ma podanego nazwiska osoby, z którą rozmowa jest prowadzona! Wywiad opatrzony jest co prawda zdjęciem mocno ucharakteryzowanej aktorki, ale mimo, że widziałem większość filmów z Katarzyną Figurą miałem spore wątpliwości czy to aby na pewno ona znajduje się na fotografii. Ostatecznie kontekst wywiadu daje to jasno do zrozumienia, ale niedopatrzenie edytorskie jest olbrzymie.Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Gniewko
 • Gniewko
 • 16.02.2011 12:50

Czytałem. Poza uwagami dot.papiru itp zewnętrze,,będę stałym czytelnikiem. W końcu poza GW i innymi warto i te opinie poczytac i porównac. Wiedza oświeca,,prawda? Nie jedząc gruszek a tylko ziemniaki nie mówmy jak smakują tylko sami porównajcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
janka ann
 • janka ann
 • 16.02.2011 10:02

jak czytam komentarze to nie dziwię się że komuna tak dobrze się trzymała mając tylu szmalcowników, nie rozumiem z czego to się bierze przecież plując nie jest inteligentniejszy

Komentarz został ukrytyrozwiń
janka ann
 • janka ann
 • 16.02.2011 09:56

świetny takiego nie było życzę powodzenia nareszcie jest prawdziwa ocena naszej rzeczywistości tego brakowało !!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
eeetam
 • eeetam
 • 16.02.2011 00:34

Ciekawe, ze jak sie pisze negatywna opinie to wywala ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
eeeetam
 • eeeetam
 • 16.02.2011 00:33

Daje im gora 6 miesiecy:) Padna jak wiekszosc inicjatyw wydawniczych tego srodowiska. No, chyba ze parafie ich zaprenumeruja;)
Panie Konopka, beda tacy opiniotworczy jak Gazeta Polska;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
eeeetam
 • eeeetam
 • 16.02.2011 00:31

Daje im gora 6 miesiecy:) Padna jak wiekszosc inicjatyw wydawniczych tego srodowiska. No, chyba ze parafie ich zaprenumeruja;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
gdygy
 • gdygy
 • 15.02.2011 23:37

super tygodni i bedzie zyskiwal a ITI na pysk leci .... tak jak ta ich nedzna ocena wyzej do poczytania z ich strony

Komentarz został ukrytyrozwiń
kika
 • kika
 • 15.02.2011 22:38

"nie szata zdobi", TRZYMAM KCIUKI. SUPER PISMO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lech KONAREK
 • lech KONAREK
 • 15.02.2011 22:14

super pismo tak trzymac...establisz..... ment polski ryje nosem w rynsztoku moralnym a Wy z "Uwazam Rze...." macie to opisywac i krytykować i scigac.....do reszty.. ta watahe.. i wytykac i wskazywać personalnie tych współczesnych pozytecznych idiotow... wajdach, szymborskich i dołaczonych bartoszewskich starych papkinów nie mówiac juz o tej całej sforze Popapranców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa ocena. Zobaczymy, co będzie dalej. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.