Facebook Google+ Twitter

"Uważam Rze" - ocena pierwszych numerów nowego tygodnika

W kioskach i salonach prasowych właśnie pojawił się drugi numer nowego tygodnika "Uważam Rze". Daje to już pewien obraz i możliwość oceny pisma.

Okładka pierwszego numeru / Fot. http://uwazamrze.pl/Przede wszystkim trzeba obalić pewien "mit założycielski". Otóż "Uważam Rze" było w pierwszych przekazach medialnych reklamowane przez wydawców jako "jedyny na rynku tygodników głos konserwatywno-liberalny". W Presspublice nie słyszano chyba o "Najwyższym Czasie!" z którego okładki biją wielkie litery "Tygodnik konserwatywno-liberalny", co zresztą ma odzwierciedlenie w tekstach publikowanych na jego łamach już od ponad 20 lat. Może wydawać się to dziwne zwłaszcza, że niektórzy z autorów "Uważam Rze" pisywali też wcześniej do "Najwyższego Czasu!".

Pierwsze wrażenia wizualne nowego tygodnika, nie są zbyt zachęcające. Gazetowy papier i ponadprzeciętny format skłania kioskarzy do umieszczenia go na półce w okolicy "Gazety Polskiej", a nie "Wprost", "Newsweeka" czy "Polityki", z którymi rywalizację zapowiadał wydawca. W Empiku też niezbyt estetycznie wyglądają wystające poza wyznaczoną przedziałkę i zwisające numery, obok ładnych, zgrabnych i świecących się okładek "topowych" tygodników.

Ale przyjmijmy, że powyższe zarzuty dotyczące estetyki to niewiele znaczące szczegóły. Zajrzyjmy więc do środka...

I teraz znów wielki minus z tym, że natury technicznej. W moim egzemplarzu pierwszego numeru, na kilku stronach został bardzo znacząco "obcięty" dół i to do takiego stopnia, że najniższe linijki tekstu są nie do odczytania. Nie wiem czy to wina drukarni i jaka ilość felernych egzemplarzy trafiła na rynek, jednak nie pamiętam kiedy po raz ostatni zdarzyło mi się widzieć coś takiego.

Kardynalny błąd edytorski, został popełniony natomiast w 2. numerze. Na stronie 26. został w nim zamieszczony wywiad z... no właśnie, z kim?! Wiemy, że przeprowadziła go Jolanta Gajda- Zadworna, ale NIGDZIE nie ma podanego nazwiska osoby, z którą rozmowa jest prowadzona! Wywiad opatrzony jest co prawda zdjęciem mocno ucharakteryzowanej aktorki, ale mimo, że widziałem większość filmów z Katarzyną Figurą miałem spore wątpliwości czy to aby na pewno ona znajduje się na fotografii. Ostatecznie kontekst wywiadu daje to jasno do zrozumienia, ale niedopatrzenie edytorskie jest olbrzymie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Gniewko
 • Gniewko
 • 16.02.2011 12:50

Czytałem. Poza uwagami dot.papiru itp zewnętrze,,będę stałym czytelnikiem. W końcu poza GW i innymi warto i te opinie poczytac i porównac. Wiedza oświeca,,prawda? Nie jedząc gruszek a tylko ziemniaki nie mówmy jak smakują tylko sami porównajcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
janka ann
 • janka ann
 • 16.02.2011 10:02

jak czytam komentarze to nie dziwię się że komuna tak dobrze się trzymała mając tylu szmalcowników, nie rozumiem z czego to się bierze przecież plując nie jest inteligentniejszy

Komentarz został ukrytyrozwiń
janka ann
 • janka ann
 • 16.02.2011 09:56

świetny takiego nie było życzę powodzenia nareszcie jest prawdziwa ocena naszej rzeczywistości tego brakowało !!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
eeetam
 • eeetam
 • 16.02.2011 00:34

Ciekawe, ze jak sie pisze negatywna opinie to wywala ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
eeeetam
 • eeeetam
 • 16.02.2011 00:33

Daje im gora 6 miesiecy:) Padna jak wiekszosc inicjatyw wydawniczych tego srodowiska. No, chyba ze parafie ich zaprenumeruja;)
Panie Konopka, beda tacy opiniotworczy jak Gazeta Polska;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
eeeetam
 • eeeetam
 • 16.02.2011 00:31

Daje im gora 6 miesiecy:) Padna jak wiekszosc inicjatyw wydawniczych tego srodowiska. No, chyba ze parafie ich zaprenumeruja;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
gdygy
 • gdygy
 • 15.02.2011 23:37

super tygodni i bedzie zyskiwal a ITI na pysk leci .... tak jak ta ich nedzna ocena wyzej do poczytania z ich strony

Komentarz został ukrytyrozwiń
kika
 • kika
 • 15.02.2011 22:38

"nie szata zdobi", TRZYMAM KCIUKI. SUPER PISMO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lech KONAREK
 • lech KONAREK
 • 15.02.2011 22:14

super pismo tak trzymac...establisz..... ment polski ryje nosem w rynsztoku moralnym a Wy z "Uwazam Rze...." macie to opisywac i krytykować i scigac.....do reszty.. ta watahe.. i wytykac i wskazywać personalnie tych współczesnych pozytecznych idiotow... wajdach, szymborskich i dołaczonych bartoszewskich starych papkinów nie mówiac juz o tej całej sforze Popapranców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa ocena. Zobaczymy, co będzie dalej. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.