Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6333 miejsce

"Uwielbiam podejmować decyzje" - wywiad z Jolantą Borowiec

Od ponad dwudziestu lat w mediach. Stworzyła kanał Polsat Cafe i od sześciu lat jest jego dyrektorem. Lubi ryzyko i adrenalinę, która się z nim wiąże. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Jolanta Borowiec.

Swoją przygodę z mediami rozpoczęła dwadzieścia kilka lat temu i do dziś przeszła już chyba wszystkie szczeble telewizyjnej hierarchii. Zaczynała jako dziennikarka newsowa, później postanowiła tworzyć reportaże i filmy dokumentalne, z czasem coraz częściej próbowała swoich sił po drugiej stronie kamery i pisała scenariusze, reżyserowała, a także produkowała różne programy. "Wszystko, co robiłam, doprowadziło mnie do miejsca, w którym jestem" - przyznaje Jolanta Borowiec. Jak podkreśla, szybko się nudzi i nie chcąc wpaść w rutynę, cały czas sięgała po więcej. W końcu znalazła miejsce, które pozwala na stały rozwój i w którym cały czas dzieje się coś nowego - stację Polsat Cafe.

Sześć lat temu, bo od tylu lat istnieje kobiecy kanał Polsat Cafe, postanowiła podjąć się trudnego wyzwania - stworzenia od postaw nowej stacji telewizyjnej. "Nie było nazwy, żadnego programu, a nawet pomysłu na ten kanał" - wspomina Jolanta Borowiec. "Dodatkowo awans wewnątrz firmy jest bardzo trudny i musiałam udowodnić, że podołam nowym obowiązkom" - zaznacza. Z perspektywy czasu przyznaje, że ostatnie sześć lat to bardzo ważny, ale też niezwykle intensywny, okres w jej życiu. Nie osiada jednak na laurach i ma apetyt na coraz więcej. "Sięgam po marzenia, bo tylko wtedy się spełniają" - podkreśla dyrektor Polsat Cafe.

Bycie dyrektorem jednego z wiodących kanałów tematycznych w krajów wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, jednak Jolanta Borowiec podkreśla, że bardzo lubi ten aspekt swojej pracy. "Uwielbiam podejmować decyzje i odpowiadać za ich konsekwencje" - przyznaje. "Zapewnia mi to sporą dawkę adrenaliny i powoduje, że cały czas chcę działać" - dodaje. Jej zdaniem praca w mediach jest interesująca tylko wtedy, gdy czujemy, że coś od nas zależy, w innym przypadku - może zamienić się w nieinspirujący i nudny obowiązek.

Mimo że mamy dopiero środek lata, w Polsat Cafe już trwają prace nad programami, które zobaczymy w jesiennej, a nawet i wiosennej ramówce stacji. "W telewizji nigdy nie ma wakacji" - śmieje się dziennikarka. Jolanta Borowiec podkreśla, że przy dobrze produkcji na każdy kolejny sezon kieruje się przede wszystkim kryterium jakości. "Nie stawiamy na show i dużą rozrywkę, gdyż jesteśmy alternatywą dla głównych anten" - wyjaśnia dyrektor Polsat Cafe.

Obejrzyj cały wywiad z Jolantą Borowiec:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.