Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14245 miejsce

Uwodzenie dzieci w internecie to przestępstwo!

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-06-29 21:10

Uwodzenie dzieci w internecie to przestępstwo! Powinni to sobie uświadomić zwłaszcza pedofile, którzy nie pozostaną bezkarni.

Uwodzenie dzieci w Internecie, to przestępstwo! / Fot. Ewa KrzysiakO problemach, jakie wynikają z nawiązywania znajomości przez dzieci i młodzież za pomocą internetu, zrobiło się głośno ponad 5 lat temu. Do dostrzeżenia tego problemu przez szersze grono odbiorców bez wątpienia przyczyniła się kampania poświęcona internetowej pedofilii, przeprowadzona przez Fundację Dzieci Niczyje. Miała ona tytuł "Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie" . Zapewne wiele osób ją sobie teraz przypomina.

Anię i i Wojtka tym razem zobaczymy w nowej kampanii "Każdy ruch w Internecie zostawia ślad”. Celem obecnej akcji jest przypomnienie sprawcom, że uwodzenie dzieci
w internecie jest przestępstwem. Kampania ma zwrócić uwagę na bardzo ważną kwestię w
relacjach dziecko-dorosły. Należy pamiętać, że odpowiedzialność zawsze leży po stronie dorosłych. Pedofil nie może czuć się bezkarny. A ofiary muszą wiedzieć, że prawo jest po ich stronie i w sytuacji zagrożenia otrzymają pomoc.

8 czerwca 2010 roku został znowelizowany Kodeks Karny. Od tej chwili "za próbę uwiedzenia w Internecie osoby poniżej 15. roku życia w celach seksualnych lub skłaniania jej do udziału w produkcji pornografii grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Karą do trzech lat więzienia zagrożone jest nadużycie zaufania lub wykorzystanie niewiedzy dziecka w celach seksualnych".

Skala zjawiska jest niepokojąca, pracownicy Helpline.org.pl raz na 3 dni otrzymują zgłoszenie dotyczące próby uwiedzenia dziecka w Internecie. A ile osób nie zdecydowało się zwrócić o pomoc?

Zmiany w prawie mają pomóc w zmniejszeniu skali tego problemu. Ale najważniejsze jest uświadamianie dzieci i młodzieży. Jeżeli już taka sytuacja się zdarzy, nie można milczeć. Trzeba informować dorosłych o takich przypadkach.

Podejrzane sytuacje należy zgłaszać pod nr tel. 800100100 lub mail: www.helpline.org.pl

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (6):

Sortuj komentarze:

Danielo - dewiacja to choroba. A po druge: albo leczymy pedofili albo dożywocie dla nich. Innego wyjścia nie ma, aby uchronić dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.06.2010 20:36

W tej dziwnej Naszej krainie, jaką ona jeszcze przed obecnie pędzącym postępem cywilizacji była, nawet, jaką jest dzisiaj, choć jej oblicze smutnie się zmieniło, wśród świetnego i widocznego życia, ileż to się odgrywa dramatów, niegodziwości, krzywd dziecięcych i nie tylko... Co bardziej spostrzegawcze oko może podpatrzyć to życie i domyśleć się ,,gry,, jego. Słowa kłamstwem okraszone, jakimi się w szczególności poprzez Internet rozpowszechnia. RODZICE PAMIĘTAJCIE, ŻE MACIE DZIECI I NALEŻY SIĘ NIMI ZAJMOWAĆ!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.06.2010 19:40

Zaczęły się wakacje i własnie teraz dzieci więcej czasu spędzają przy komputerze , to okres szczególnie niebezpieczny , Brawo Ewa za temat , Wszyscy powinniśmy zwracać uwagę z kim nasze dzieci i wnuki "rozmawiają " w sieci i przypominać o niebezpieczeństwach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pedofile powinni być w więzieniu leczeni psychologicznie i farmakologicznie. To chorzy ludzie i tak ich trzeba traktować. Są sposoby aby pedofil nie odczuwał pociągu do dzieci. Niestety u nas taki posiedzi kilka lub kilkanascie lat, wychodzi z więzienia i znów zaczyna krzywdzić dzieci. Bo oczywiście państwo nie ma pieniędzy na leczenie. Lepiej wydawać je na ponowne ściganie tych samych osób i kolejne procesy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Owszem, temat bardzo ważny, ale kogo to na W24 interesuje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ważny temat. Trzeba nieustannie przypominać o zagrożeniech jakie czychają na dzieci w internecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.