Facebook Google+ Twitter

"Uwolnij Obcojęzyczną" - interesująca akcja w Warszawie

Pomysł przyszedł - jak to często bywa - z potrzeby. Dziewczyna, która uczy się angielskiego, potrzebowała książek wykraczających poza podstawowe wymagania programu szkolnego, ale okazało się, że w okolicznych bibliotekach nie było wydawnictw w językach obcych.

Plakat akcji "Uwolnij Obcojęzyczną" / Fot. materiał z konferencji prasowejKtoś kiedyś mądrze powiedział: "żyjesz tyle razy, ile znasz języków obcych". Zaproszono mnie na niezwykłe spotkanie, właściwie to była konferencja prasowa, jednak miła atmosfera, kompetencje uczestników, merytoryczne rozmowy odbiegały od zwykłej „prasówki”.

Fundacja Sukces – Centrum Rozwoju Kompetencji Społecznych 16 listopada 2011 zorganizowała spotkanie w warszawskiej księgarni Traffic Club. Było to rozpoczęcie społecznej akcji pod hasłem „Uwolnij Obcojęzyczną”. Pomysłodawczynią akcji jest prezes Fundacji pani Wita Meczew-Bardecka – osoba wszechstronnie wykształcona, otwarta i życzliwie nastawiona na różne działania.

Prezes Fundacji Sukces, Wita Meczew-Bardecka, marzy o tym, aby "zarazić ludzi chęcią poznawania świata i stałego doskonalenia umiejętności językowych, zdobywania nowej wiedzy i kompetencji. Adresujemy naszą akcję do wydawnictw, agencji literackich, instytutów kultury, ambasad. Do tworzenia biblioteki wielokulturowej potrzebne są książki ułatwiające naukę języków, podręczniki, czytanki dla dzieci, przewodniki, multimedia, filmy, audiobooki, książki popularnonaukowe. Chcemy stworzyć centrum podnoszenia kwalifikacji, w którym warszawiacy niezależnie od wieku będą mogli poszerzać swoje umiejętności przy minimum nakładów finansowych. Akcja ma pokazać również możliwości jakie oferują biblioteki publiczne. Biblioteka im. Z.J.Rumla to nie tylko półki z książkami, to również miejsce łączące różne kultury. Ma bogatą ofertę edukacyjną zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Każdy może tu znaleźć coś dla siebie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Książki będą pewnie tylko w najbardziej znanych językach? Angielskim, francuskim i niemieckim? Nie mylę się?

Komentarz został ukrytyrozwiń
niedoszły bibliotekarz
  • niedoszły bibliotekarz
  • 25.11.2011 11:16

tia się dziewczę naszukało a nie znalazło choćby http://www.bpwola.waw.pl/index.php/w-115.html czy o bibliotekach w odpowiednich instytutach nie wspominając.

Dobra pozytywna zdaję się akcja jeśli "wzbogaci" się biblioteka.

Redaktorska uczciwość wymaga jednak szerszej perspektywy i weryfikacji danych :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.