Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20356 miejsce

Uwolnij pomysł i zdobądź grant na jego realizację.

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-09-28 21:02

Już tylko do 6 października organizacje pracujące z dziećmi i młodzieżą mogą nadsyłać filmy konkursowe prezentujące pomysł na niebanalne i twórcze działania, w których młodzi ludzie stają się twórcami kultury.

Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone grantami do 30 tysięcy złotych w ramach Akademii Orange. Tegoroczna, VI edycja programu, jest objęta honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.
Fundacje, stowarzyszenia, domy kultury, biblioteki, muzea, szkoły i inne organizacje, które włączają młodych ludzi w twórcze inicjatywy, to główni adresaci programu prowadzonego przez Fundację Orange. W Akademii Orange pomysłodawcy inicjatyw łączących kulturę i nowe technologie otrzymują wsparcie, dzięki któremu mogą uwolnić swój pomysł, czyli zrealizować go razem z młodymi ludźmi.

„W świecie kultury masowej młodzi ludzie często pełnią rolę jedynie biernych odbiorców. Dlatego tak ważne jest wspieranie organizacji, które angażują dzieci i młodzież w twórcze inicjatywy. Po to, by mogły ciekawie
i aktywnie spędzić czas w gronie rówieśników, zdobywając tym samym nowe umiejętności. A wykorzystanie
w projekcie nowych technologii zachęca dzieci do działań kulturalnych i pokazuje, że Internet i ICT to nie tylko pusta rozrywka” – wyjaśnia Maria Adamiec, koordynatorka programu Akademia Orange.

Efekty? Pięć edycji Akademii Orange to ponad 200 wyjątkowych inicjatyw, w których blisko 5000 młodych uczestników każdego roku odnajduje się w roli twórców. Na przykład w Tarnowie Opolskim dzieci zbudowały zdalnie sterowane, malujące roboty, w Bolesławcu utrwaliły wyjątkowe miejsca w swojej miejscowości za pomocą specjalnej techniki fotografii - łomografii, w Staszowie stworzyły drewniane instrumenty cajón rodem
z Afryki i przygotowały filmowy instruktaż, a w Łukowie zorganizowały Festiwal Latawców z elementami multimediów. Więcej informacji o projektach: www.akademiaorange.pl/projects

Na zgłoszenie własnego pomysłu do konkursu zostało już niewiele czasu, dlatego organizatorzy zapraszają do odwiedzenia portalu www.akademiaorange.pl Znajdują się tam informacje, jak ubiegać się o grant, a także opisy zrealizowanych do tej pory inicjatyw i materiały edukacyjne. Warto się nimi zainspirować, by stworzyć wyjątkowy projekt, zdobyć fundusze na jego realizację i działać!
Wszystkie projekty Akademii Orange są realizowane w partnerstwach przez minimum dwie organizacje, co stymuluje wymianę doświadczeń i wiedzy między przedstawicielami różnych środowisk. Akademia Orange popiera ideę otwartych zasobów edukacyjnych, dlatego też materiały edukacyjne – inspirujące scenariusze, filmy, publikacje - są udostępniane na licencji Creative Commons uznanie autorstwa 3.0 Polska. Oznacza to, że każdy ma prawo i swobodę korzystania z nich, ulepszania i dzielenia się nimi przy zachowaniu pewnych praw autorskich.
Więcej informacji: www.akademiaorange.pl

Patronem medialnym Akademii Orange jest grupa wydawnicza Polskapresse


Dodatkowych informacji udzielają:
Daria Drabik, koordynatorka ds. komunikacji, Fundacja Orange, daria.drabik@orange.com; tel. 508 192 217
Maria Adamiec, koordynatorka projektu Akademia Orange, maria.adamiec@orange.com ; tel. 22 527 40 20

Fundacja Orange prowadzi autorskie programy i wspiera wartościowe działania innych organizacji na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży. Poprzez twórcze inicjatywy zachęca młodych do zdobywania wiedzy, udziału w kulturze, budowania społeczności przy wykorzystaniu Internetu i nowych technologii. We wszystkie działania Fundacji angażują się wolontariusze Orange. Fundacja została stworzona w 2005 roku przez Orange Polska. Więcej informacji: www.fundacja.orange.pl www.facebook.com/FundacjaOrange

(Justyna Popek)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.