Facebook Google+ Twitter

Uwolnij pomysł! Rusza VI edycja Akademii Orange

Pracujesz z dziećmi lub młodzieżą i lubisz dzielić z nimi twórczą energię? Internet i nowe technologie są dla Ciebie przestrzenią spotkania z kulturą? Masz pomysł na działania, dzięki którym młodzi staną się twórcami? Jeśli tak, najwyższy czas, by go uwolnić! Stwórz krótki film dowolną techniką, w którym opowiesz o swoim pomyśle i zgłoś go do Akademii Orange. Autorzy najciekawszych projektów otrzymają granty na ich realizację. Na zgłoszenia czekamy do 6 października 2014 r.

 / Fot. materiały prasoweOd sześciu lat Fundacja Orange rozwija kreatywność młodych ludzi i wspiera ich w odkrywaniu pasji w ramach programu grantowego Akademia Orange. Wierzymy, że twórcą można być w każdym wieku, a sojusznikiem w wyzwalaniu twórczej energii są nowe technologie. Dlatego zapraszamy do współpracy organizacje pozarządowe, biblioteki, muzea, galerie, biblioteki, szkoły – wszystkie instytucje i organizacje działające z dziećmi i młodzieżą – którym bliska jest taka wizja edukacji.

Podstawą przepisu na dobry projekt jest innowacyjny pomysł. Często jednak nawet najlepsze pomysły nie mają szansy na urzeczywistnienie i lądują w szufladzie. Chcemy to zmienić, stąd też hasło „Uwolnij pomysł”, którym zachęcamy do podzielenia się swoją pasją. Nie liczy się jakość filmu konkursowego ani technika jego wykonania, ale właśnie nowatorstwo inicjatywy zgłaszanej przez organizację – wyjaśnia Maria Adamiec, koordynatorka Akademii Orange.

Na pomysłodawców najciekawszych, autorskich projektów czekają granty do 30 tysięcy zł. Organizacje, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z edukacją kulturalną, zapraszamy do inspirowania się scenariuszami zajęć dostępnymi na www.akademiaorange.pl – na ich realizację można otrzymać do 10 tysięcy złotych. Zwycięskie inicjatywy wyłoni w grudniu Kapituła. Szczegółowe informacje o tym, jak ubiegać się o grant, można znaleźć na www.akademiaorange.pl

Jakie projekty wspieramy w Akademii Orange? Stawiamy na połączenie pasji, kultury i nowych technologii. Ważne jest, by młodzi uczestnicy projektu aktywnie uczestniczyli w projekcie, wzmacniali kompetencje cyfrowe, ale także, by mogli po prostu czerpać radość z bycia razem i wspólnego działania. W poprzednich edycjach uczestnicy tworzyli np. wirtualne mapy miast, komiksy w ruchu, animacje piaskowe, śpiewające roboty, remiksy, teledyski, medialaby i wiele innych. Wierzymy też, że współpraca i wymiana doświadczeń jest paliwem innowacji, dlatego wszystkie projekty w Akademii są realizowane w partnerstwach – przez minimum dwie organizacje.

Bliska jest nam idea otwartych zasobów edukacyjnych, dlatego wszystkie materiały z projektów Akademii Orange – inspirujące scenariusze, filmy, publikacje – udostępniamy na licencji Creative Commons uznanie autorstwa 3.0 Polska. Oznacza to, że każdy ma prawo i swobodę korzystania z nich, ulepszania i dzielenia się nimi przy zachowaniu pewnych praw autorskich. To nasz sposób na to, by raz uwolniony pomysł inspirował innych. Pięć edycji Akademii Orange to granty na łączną kwotę ponad 6,3 miliona złotych, 219 zrealizowanych projektów, ponad 20 000 uczestników i setki organizacji, które otworzyły się na nowe sposoby na edukację.

Więcej informacji na www.akademiaorange.pl ; www.fundacja.orange.pl Zapraszamy, uwolnij pomysł razem z Fundacją Orange!

Patronem medialnym Akademii Orange jest grupa wydawnicza Polskapresse.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.