Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19142 miejsce

Uwolnij siebie i rozwijaj swoje pasje

Eksploracja podwodnego świata czy penetracja zatopionych samochodów pod wodą to przykładowe atrakcje odbywającego się już po raz VIII kursu nurkowania organizowanego przez Międzynarodowe Centrum Kursów i Szkoleń Specjalistycznych z OKIP.

 / Fot. MCKISSW VIII edycji kursu nurkowania brała udział grupa 20 uczestników: 4 kursantów w kategorii OWD (Open Water Diver), 7 kursantów w kategorii AOWD (Advanced Open Water Diver) oraz osoby nurkujące stażowo, osoby towarzyszące i instruktorzy.

 / Fot. MCKISSKurs nurkowania przeprowadzony przez firmę MCKISS składał się z dwóch etapów. Pierwsza część teoretyczna poświęcona była praktycznej wiedzy z zakresu przebywania pod wodą, która składała się z 5 modułów. Podczas teorii były wyświetlane slajdy i krótkie filmiki instruktażowe – wszystko po to, aby jak najdokładniej i kompleksowo przygotować kursantów do nurkowania. Następnie przeprowadzono pięciogodzinne ćwiczenia na jednym z warszawskich basenów. Owa część została zakończona pomyślnie zdanym przez wszystkich egzaminem teoretycznym dopuszczającym do nurkowania na otwartych wodach.

 / Fot. MCKISSDruga część kursu odbyła się nad zalewem Zakrzówek w Krakowie – miejscu starego kamieniołomu wapienia, gdzie widoczność wody potrafi sięgać nawet 15 m. Wyjazd składał się z dwóch dni podczas których odbyto cztery nurkowania po około godzinie czasu każdy. Na zajęciach praktycznych uczestnicy poznawali techniki pływania w dzień jak i po zmroku. Czas spędzony pod wodą urozmaicały zatopione w akwenie skarby tj.: stanowisko pracy biurowej, samolot An-24, radiowóz, autobus, trabant, lustra czy tablica upamiętniająca pracę Karola Wojtyły w czasie II Wojny Światowej.

 / Fot. MCKISSDrugiego dnia, po ostatnim zejściu pod wodę, odbyło się oficjalne zakończenie kursu. Symbolicznym uściskiem dłoni oraz pasowaniem płetwą kursanci zostali pełnoprawnymi nurkami. Jednak nie wszystkim się to udało. Ci, którzy mieli problem z wykonaniem wszystkich zadań zostali serdecznie zaproszeni, przez prezesa Grzegorza Małeckiego oraz głównego instruktora nurkowania MCKISS Piotra Sikorskiego, na ukończenie kursu w kolejnej edycji, która odbędzie się już 6-8 września. Po pomyślnie zakończonym kursie otrzymać można certyfikaty w kategorii OWD nurkowanie na maksymalną głębokość 18 m oraz AOWD na 30 m pod wodę wraz z partnerem.

 / Fot. MCKISSUczestnicy zgodnie potwierdzili, że kurs jest w 100% dopracowany i nie ukrywają, że będą brać udział w kolejnych edycjach nie tylko jako kursanci, ale również jako przyjaciele prężnie rozwijającego się zespołu MCKISS.

Międzynarodowe Centrum Kursów i Szkoleń Specjalistycznych wchodzi w skład Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw, skupiającego innowacyjne firmy z obszaru całego kraju i z różnorodnych branż.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.