Facebook Google+ Twitter

Uwolnili teatr w Łodzi

Zakończyły się obchody Międzynarodowego Dnia Teatru.

 / Fot. Fot. Anna WilczekWszyscy zgodnie podkreślają, że tegoroczny Międzynarodowy Dzień Teatru był inny niż dotychczasowe. Trzydzieści dwie imprezy, które ożywiły teatralną stronę Łodzi. Niewątpliwie udało się zrealizować jedne z haseł przewodnich działań, czyli "dotknąć teatru" i "uwolnić wyobraźnię".

W samo południe ulicą Piotrkowską zawładnęli artyści z Centrum Kultury Młodych i łódzkich teatrów alternatywnych. W efektownych strojach, przykuwających uwagę makijażach zachęcali przechodniów do włączenia się w działania happeningowe.

- Ten świat jest jaki jest, a my chcemy dzisiaj pokazać, że on może być piękny, że ludzie mogą się do siebie uśmiechać, mogą być ze sobą po drugiej stronie lustra - mówił Adam Łoniewski, aktor i reżyser.

 / Fot. Fot. Anna WilczekDeszczowa pogoda nie popsuła planu spotkania i chętnych do działań artystycznych nie brakowało. Grono zainteresowanych w Pasażu Schillera powiększało się z minuty na minutę.

Tegorocznej imprezie towarzyszył kolor czerwony. Jak twierdzi Krystyna Weintritt, dyrektor Centrum Kultury Młodych, „miał to być symbol rewolucji, ale nie komunistycznej, a kulturalnej w mieście”.

Punktem centralnym obchodów było złożenie kwiatów pod pomnikiem Leona Schillera i wręczenie nagród dla pedagogów, którzy zwyciężyli w konkursie „Dzień Aktywizacji Teatru”.

Jak podkreślił Robert Gliński, rektor łódzkiej PWSFTviT ” dobrze, że jest takie święto, bo to dzwonek, który w chaosie dnia codziennego przypomina, że istnieje coś takiego jak film, teatr, literatura”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jeżeli uważasz tak jak ja :Kliknij gwiazdkę, bo to najsympatyczniejszy komentarz dla autora lub napisz, sfotografuj lepiej.5* postawiłem 5 aby nie było niedomówień.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.