Facebook Google+ Twitter

Uwolniono trzech porwanych w Syrii pracowników Czerwonego Krzyża

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża poinformował o porwaniu sześciu jego pracowników oraz jednego wolontariusza Czerwonego Półksiężyca. Do uprowadzenia doszło w prowincji Idlib w Północno-zachodniej Syrii. Trzech z nich zostało wypuszczonych.

 / Fot. Scott BobbAgencja SANA, powołując się na władze lokalne, poinformowała, że porwano pracowników pomocy humanitarnej. Napastnicy zablokowali drogę, którą przemierzali wolontariusze Czerwonego Krzyża, po czym uprowadzili ich w nieznane jak dotąd miejsce. SANA podaje, że pracowników MKCK porwała "uzbrojona grupa terrorystyczna".

"Nie wiemy, kto tego dokonał, żadna z organizacji nie wzięła na siebie odpowiedzialności za ten akt. Wiemy, że na terenie, gdzie znajdowali się pracownicy PCK, często dochodzi do porwań i funkcjonuje na nim wiele przestępczych grup zbrojnych" - skomentował Ewan Watson, rzecznik MKCK.

Jak donosi Rzeczpospolita, Magne Barth, szef delegacji Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża w Syrii, w swoim oświadczeni zwrócił się do sprawców, by natychmiast uwolnili porwanych.

"Zarówno Czerwony Krzyż, jak i Czerwony Półksiężyc pracują bez wytchnienia, aby zapewnić wszechstronną pomoc humanitarną w całej Syrii, po obu stronach linii frontu, a takie incydenty osłabiają naszą zdolność pomagania naprawdę potrzebującym " - dodaje Barth.

Pracownicy Czerwonego Krzyża i Półksiężyca jechali do Idlib w celu oceny sytuacji w okolicy oraz dostarczenia zaopatrzenia. Konwój był oznaczony emblematami MKCK.

Duża część obszarów północnych Syrii jest pod kontrolą rebeliantów starających sie obalić reżim Asada. W tamtych rejonach porwania są coraz częstszym zjawiskiem. Celami porywaczy są głównie dziennikarze i pracownicy pomocy humanitarnej.Trzech z sześciu porwanych pracowników zostało wypuszczonych wraz z wolontariuszem Czerwonego Półksiężyca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.