Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18520 miejsce

Uzależnieni od seriali.

Kończy się martwy sezon dla wielbicieli seriali. Już od września rozpocznie sie dla nich prawdziwa uczta. Co sprawia, że na kolejne odcinki z zapartym tchem czeka kilkadziesiąt a nawet kilkaset tysięcy telewidzów?

Badania OBOP-u wykazują, że ponad połowa Polaków ogląda telewizję przynajmniej 3 godziny dziennie. Niektóre z najpopularniejszych seriali potrafią przyciągnąć nawet 32 procent widowni, czyli około 12 milionów telewidzów. Powszechnie znane są opowieści o kobietach budzących się z pilotem w dłoni i z nim zasypiających. Codziennie fundują sobie serialowy maraton.

Telefrenia

W psychiatrii istnieje pojęcie telefrenii I czasem, gdy obserwuję ludzi mnie otaczających, to na własnej skórze przekonuję się o istnieniu tej dziwnej przypadłości W autobusie, sklepie, szkole, niemal codziennie można usłyszeć rozmowy typu: oglądałaś wczoraj...(i tu pada nazwa jednego z tasiemców). Nawet stojąc przed blokiem słyszę dialog dwóch dziewczynek, zapewne jeszcze uczennic podstawówki, które żegnają się w pośpiechu, bo zaraz zacznie sie ich ulubiona telenowela.

Wszystko zaczyna się już w dzieciństwie

Siła telepasji jest ogromna. Zaczyna się już w dzieciństwie, gdy psychika dziecka pozostaje pozostawiona łasce, bądź niełasce telewizyjnej ramówki programowej. I nie może dziwić fakt, że z owego dziecka wyrasta człowiek, który swój rytm dnia dopasowuje do emisji seriali, ich imionami nazywa swoje dzieci, a telewizor chce nawet zapakować do wakacyjnej walizki.

To się leczy

Telewizor jest już chyba w każdym domu, telefrenia zaczęła zataczać coraz szersze kręgi na zachodzie Europy oraz w USA. Jak większość uzależnień jest leczona. Najpopularniejszym remedium jest organizowanie anonimowych spotkań, na wzór tych z klubu AA. Jednak ich skuteczność jest raczej wątpliwa. Jak więc się z niej wyleczyć? No cóż... w tym przypadku lepsze efekty daje chyba zapobieganie niż leczenie. Zamiast spędzać następny wieczór przed telewizorem postawmy raczej na spacer lub książkę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.