Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17328 miejsce

Uzależnienia 21 wieku - konkurs dla dziennikarzy

Już po raz drugi Fundacja Inspiratornia ogłasza konkurs dla dziennikarzy. Jego tematem są uzależnienia od czynności – problematyka aktualna, wielowymiarowa, czasem kontrowersyjna, ale przede wszystkim, bardzo rzadko opisywana.

plakat / Fot. Mat. Fundacji InspiratorniaW ramach działań konkursowych, Fundacja Inspiratornia prowadzi przede wszystkim nabór prac konkursowych oraz wspiera dziennikarzy, zarówno wiedzą jak i pomocą, w dotarciu do ekspertów oraz bohaterów reportaży.
- Celem naszego konkursu jest podnoszenie poziomu świadomości i wiedzy na temat uzależnień od czynności – mówi Maja Ruszpel z Fundacji Inspiratornia i dodaje – Polacy mają świadomość istnienia nałogów, ale chemicznych: alkoholizmu czy narkomanii. Natomiast wśród uzależnień od czynności wymieniają głównie uzależnienie od hazardu. Tymczasem nie jest ono ani jedynym, ani nawet najbardziej powszechnym uzależnieniem behawioralnym.
Siecioholizm, pracoholizm, seksoholizm czy zakupoholizm to uzależnienia, które pojawiły się wraz ze zmianami kulturowymi i społecznymi ostatnich 20-30 lat. Dynamiczny rozwój nowych technologii, szybkość przepływu informacji, rosnące tempo życia miały wpływ na zmianę naszego zachowania
w efekcie przynosząc tym samym stres, trudność w kontrolowaniu impulsów i chęć ucieczki od nieakceptowanych stanów emocjonalnych. Szacuje się że od 0,3% do 10% społeczeństwa na świecie może być uzależniona od Internetu, od 1% do 10% od kompulsywnego kupowania, a aż 30% od pracy.

- Dla dziennikarza i reportera jest to fascynujący temat. Zawsze atrakcyjny. Reporter, który go podejmuje może bowiem realizować swoją misję – misję rozumienia drugiego człowieka i szukać odpowiedzi na pytanie, dlaczego stał się tym kim jest – mówi Mariusz Szczygieł, Przewodniczący Jury Konkursu.
Na konkurs można przesyłać prace, które powstały i ukazały się między 01.10.2015 r. a 30.09.2016 r. By zgłosić się do konkursu należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie www.fundacja-inspiratonia.pl i razem z nim przesłać zgłoszony materiał na adres fundacja.inspiratonia@gmail.com
do dnia 30 września 2016 r.
Tegoroczny konkurs zakończy gala, która odbędzie się 30 października w Warszawie. Dla laureatów przewidziano indywidulne nagrody rzeczowe.
Przypomnijmy: podczas pierwszej edycji, która odbyła się jeszcze w 2014 roku, na konkurs napłynęło aż 50 prac. Były to zarówno wywiady, reportaże, jak i programy telewizyjne i radiowe oraz artykuły publicystyczne.

Jury konkursu przyznało następujące nagrody:
· I miejsce dla Agnieszki Urazińskiej za reportaż "Nimfomanka" (Wysokie Obcasy)
· II miejsce dla Wojciecha Staszewskiego za reportaż "Wszyscy jesteśmy siecioholikami" (Newsweek)
· III miejsce dla Kamili Perki za audycję radiową "Musisz zacząć grę od nowa" (Radio Łódź)

Wyróżnienie otrzymała Katarzyna Śwituszak-Pelc za audycje radiowe "Anonimowi Żarłocy" oraz "Uzależnienie od seksu" emitowane w Radiu Kraków.
Więcej informacji: www.fundacja-inspiratornia.pl fundacja.inspiratornia@gmail.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.