Facebook Google+ Twitter

Uzbrojony napastnik wziął zakładnika we francuskiej szkole

W szkole w podparyskiej miejscowości Vitry-sur-Seine, mężczyzna uzbrojony w broń palną, wziął zakładnika. Z najnowszych informacji wiemy, że szaleniec przetrzymuje rodzica.

Uzbrojony porywacz sterroryzował szkołę. Nie wiadomo, czego żąda. Agencje prasowe podały, że w szkole w podparyskiej miejscowości Vitry-sur-Seine, mężczyzna uzbrojony w broń palną, wziął zakładnika. Z najnowszych informacji wiemy, że szaleniec przetrzymuje rodzica, "który przywiózł swoje dziecko do szkoły na dodatkowe zajęcia". Najpierw zakładnikami były również dzieci, ale napastnik szybko je zwolnił i dzieci opuściły budynek - czytamy w serwisie gazeta.pl.

Budynek oświatowy w Vitry-sur-Seine mieści w swoich podwojach żłobek i podstawówki. Prawie wszystkie osoby znajdujące się w pomieszczeniach budynku, są bezpieczne. Z informacji anonimowych oficerów policji francuskiej wynika, że porywacz przetrzymuje pod bronią tylko jednego zakładnika - prawdopodobnie ojca jednego z uczniów szkoły. Choć początkowo wziął jako zakładników także dzieci - "obecnie żadnemu z nich nie zagraża niebezpieczeństwo".

Dramat z uzbrojonym szaleńcem w szkole w Vitry zaczął się rano, gdy jeden z rodziców przywiózł dziecko na zajęcia szkolne. We Francji - podobnie jak w Polsce - są już wakacje, ale szkoły prowadzą różne letnie zajęcia. Piotr Moszyński, korespondent Radia France International i "Newsweeka" we Francji podał, że uzbrojonym napastnikiem jest "około 30-letni mężczyzna, ubrany w zielony uniform".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.