Facebook Google+ Twitter

Uzdrowienie międzypokoleniowe - rekolekcje

Między 14 a 16 września (piątek-niedziela) w Toruniu odbywać się będą rekolekcje uzdrowienia międzypokoleniowego. Prowadzić je będzie franciszkanin o. Józef Witko OFM - charyzmatyk i autor książek.

Serce / Fot. Krzysztof RybaTemat uzdrowienia międzypokoleniowego jest nowy, jednak coraz bardziej popularny, jeśli chodzi o tematy rekolekcji. Ojciec Józef na przykładzie kilku rodzin z Pisma Świętego przybliżać będzie jak grzech skutkuje na kolejnych pokoleniach i jak od skutków grzechów naszych rodziców (przodków) doświadczyć uzdrowienia.

Żyjemy w świecie przyczynowo-skutkowym, akcja wywołuje reakcję, zdarzenie wywołuje konsekwencję. Dziś medycyna pokazuje nam ile dziedziczymy po rodzicach. I tak w naszych genach otrzymujemy, poza pięknymi oczami, także skłonności np. do cukrzycy, czy raka. Na poziomie psychicznym w rodzinach potrafią się ciągnąć choroby psychiczne.

Na poziomie społecznym, mamy do czynienia z powielaniem zachowań, tak dobrych jak i złych, tu psychologia i pedagogika stwierdzają, że dzieci przejmują od rodziców bardziej to, co oni robią, niż to, co mówią, zwłaszcza wtedy, gdy jedno z drugim nie idzie w parze. Odzwierciedlenie tej zasady spotykamy już w mądrości ludowej: "Jaki ojciec, taki syn" czy "Niedaleko pada jabłko od jabłoni".

Grzech można zdefiniować, jako „wszystko, co niszczy człowieka” i są to również rzeczy dobre, ale użyte w niewłaściwy sposób np. jedzenie/picie w nadmiarze wywołuje przykre konsekwencje. Przykładem międzypokoleniowych konsekwencji grzechu, jest np. scenariusz, gdy kobieta będąc w ciąży napiła się alkoholu, on przenikną przez łożysko do organizmu dziecka i wywołał zniszczenia (w końcu jest trucizną). W konsekwencji dziecko urodziło się chore, przez grzech matki.

Widząc fizyczne konsekwencje jesteśmy w stanie zrozumieć zasadę, lecz jest wiele konsekwencji, które nie są fizyczne tylko np. psychiczne. Tu z pomocą przychodzi nam psychiatria lecząca zaburzenia i choroby, które nierzadko ma i dziadek i ojciec i syn… Są też konsekwencje duchowe, w tym przypadku sprawa jest analogiczna, choć na innej płaszczyźnie. Rodzice wdepnęli w jakiś grzech ciężki, zrobili coś złego, a dzieci teraz mają problemy.

Tu z pomocą przychodzą nam rekolekcje takie jak te organizowane za niecałe dwa tygodnie w Toruniu. Rekolekcje tego typu są specjalnym czasem, aby dostrzec to, co nas obciąża i aby to oddać Temu, który jest w stanie nas od tego uwolnić. Nie mam tu na myśli oczywiście o. Józefa tylko jego szefa Jezusa :)

Więcej na temat rekolekcji na stronie organizatora:
Strona rekolekcji

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.