Facebook Google+ Twitter

Uziemione polskie F-16

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-29 21:18

Każdego dnia nawet osiem samolotów wielozadaniowych F-16 nie nadaje się do lotu.

A był taki dzień, w którym nie mogło wystartować aż 17 z 41 tych maszyn, jakie posiada polskie lotnictwo - poinformowało "Rzeczpospolitą" inne źródło wojskowe.

Jak wyjaśniają rozmówcy, awarie i usterki w polskich Jastrzębiach to norma. Problem polega jednak na tym, że w naszych warunkach nie można ich szybko usunąć. Zdarza się więc, że niektóre z maszyn nie latają całymi tygodniami. Mechanicy bardzo długo czekają bowiem na części zamienne, które wysyłane są do Stanów Zjednoczonych do naprawy w ramach programu "Repair and Return".

Problem rozwiązałby informatyczny system wsparcia - pisze na swojej stronie internetowej "Rzeczpospolita". Pozwoliłby on zamawiać części do F-16 w krajach europejskich, które mają takie takie maszyny na swoim wyposażeniu, na przykład w Holandii, Danii czy Portugalii. Jednak resort obrony narodowej od kilku lat nie może uporać się z zakończeniem przetargu na zakup tego systemu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

korupcja- złom z zachodu- morze szykować polskie na wojnę z zachodem ? tak jak na początku w II wojny zwalać na polityków a generał to barany albo zdrajce albo.. co maja dyplomy na darmo, wybrani politycznie jako baranki a oni nie mają władzy, mają mózg pusty i wielki jak arbuz ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.