Facebook Google+ Twitter

Uzupełniają braki i poszerzają już zdobytą wiedzę

Kilkaset dodatkowych godzin lekcyjnych przeprowadzonych jest w czterech szkołach gminy Masłów (powiat kielecki). Wszystko odbywa się w ramach projektu "Wykorzystaj swoją szansę".

Zajęcia w Zespole Szkół w Mąchocicach Kapitulnych / Fot. Michał MichtaW dodatkowych zajęciach w Zespole Szkół w Mąchocicach Kapitulnych (gmina Masłów, powiat kielecki) uczestniczy ponad 170 uczniów.
- Sądzę, że te zajęcia cieszą się dużą popularnością, mamy dobrą frekwencję. Zajęcia odbywają się popołudniu, ale niektóre dość wcześnie, bo jedna grupa zaczyna nawet o 12 - mówi dyrektor szkoły Janina Gozdek.

W gimnazjum odbywają się zajęcia wyrównawcze matematyczno - przyrodnicze oraz wyrównawcze informatyczne. Są też lekcje dla uczniów zdolnych, którzy mogą na nich Zajęcia w Zespole Szkół w Mąchocicach Kapitulnych / Fot. Michał Michtarozszerzać swoją wiedzę. Zajęcia z języka angielskiego i informatyki zostaną zakończone egzaminem. Z kolei w szkole podstawowej przeprowadzane są zajęcia humanistyczne i matematyczno-przyrodnicze oraz informatyczne. Za wszystkie płaci Zespół Obsługi Oświaty, który pieniądze otrzymał z Unii.

- Gmina Masłów za pośrednictwem Samorządowego Zespołu Obsługi Oświaty otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 715 tysięcy złotych. Jest to duży projekt - zaznacza Irena Kundera, kierownik Zespołu Obsługi Oświaty.

Dużym zainteresowaniem cieszą się dodatkowe m.in. zajęcia z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.
- Matematyka jest teraz przedmiotem maturalnym, obowiązkowym i młodzież bierze to pod uwagę. Uczniowie mają duże pole do popisu - mówi Emilia Samiczak, nauczyciel matematyki.

Zajęcia w Zespole Szkół w Mąchocicach Kapitulnych / Fot. Michał MichtaWszelkie zajęcia są nieodpłatne, podobnie jak wyżywienie, które uczniowie dostają podczas dodatkowych lekcji. Wszyscy są zadowoleni.
- Myślę, że fajne są takie zajęcia, ponieważ możemy rozwijać swoje zdolności. Na zajęciach z języka angielskiego przygotowujemy się do egzaminu, który będzie na koniec gimnazjum - mówi Kamila Furmańczyk, gimnazjalistka.
- Chodzę na zajęcia informatyczne. Jest tam bardzo fajnie, można się wielu rzeczy nauczyć, np. jak się obsługuje komputer - dodaje Adam Zych, uczeń szkoły podstawowej.

Zajęcia w ramach projektu "Wykorzystaj swoją szansę" odbywają się też w Zespole Szkół w Masłowie oraz w szkołach podstawowych w Brzezinkach i Mąchocicach Scholasterii. Potrwają do końca roku szkolnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.