Facebook Google+ Twitter

Użyteczny portal lokalny w 20 kroków - nowy, bezpłatny poradnik

"Portal lokalny. 20 kroków do użytecznego serwisu internetowego gminy, regionu, miejscowości" to piąty poradnik wydany w ramach programu e-VITA III, prowadzonego przez Fundację Wspomagania Wsi i Polsko-Amerykańska Fundację Wolności

Okładka poradnika / Fot. Redakcja FWWKsiążka powstała z myślą o przedstawicielach lokalnej administracji i organizacji społecznych. Adresatami publikacji są osoby reprezentujące gminy, regiony i miejscowości; osoby, które decydują o tworzeniu serwisów, uczestniczą w ich powstawaniu, a następnie posługują się nimi w swej bieżącej pracy.

Publikacja podkreśla znaczenie serwisu internetowego jako narzędzia integrującego społeczność lokalną, promującego region wśród turystów i potencjalnych inwestorów, a także usprawniającego komunikację między mieszkańcami a urzędem. Zawiera porady dotyczące między innymi współpracy z wykonawcą portalu, organizacji pracy zespołu redakcyjnego, planowania harmonogramu i kosztów przedsięwzięcia.

Książka została podzielona na dziesięć rozdziałów. Pierwszy rozdział prezentuje podstawy autorskiej metody, dzielącej proces tworzenia serwisu internetowego na cztery etapy, które można przeprowadzić w tytułowych 20 krokach. Rozdziały 2–5 szczegółowo omawiają kolejne etapy tej metody. Rozdział szósty to kompendium spraw organizacyjnych, w którym mowa o zarządzaniu zespołem, planowaniu harmonogramu i kosztów przedsięwzięcia. Kolejne rozdziały (7–9) poświęcono zagadnieniom takim jak: interaktywność serwisu, marketing internetowy oraz multimedia. Rozdział dziesiąty porusza problem przestrzegania i łamania prawa w Internecie.

Poradnik dostępny jest bezpłatnie w formie elektronicznej na stronie www.internetnawsi.pl
lub w wersji drukowanej. W celu zamówienia bezpłatnego egzemplarza należy skontaktować się z Moniką Dolińską (mdolinska@fww.org.pl).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.