Facebook Google+ Twitter

Użytkownicy Facebooka organizują "Dzień bez Smoleńska"

Internauci po raz kolejny zmobilizowali swoje siły i tym razem walczą, aby 3 lutego 2011 został ogłoszony "dniem bez Smoleńska". Już 91 tys. użytkowników Facebooka zadeklarowało swoje poparcie dla tej propozycji. Ich liczba ciągle rośnie.

 / Fot. Serge Serebro, Vitebsk Popular News/Inicjatorem akcji jest Piotr Stohnij. Określa on swoje przedsięwzięcie jako inicjatywę na rzecz zdrowia psychicznego i emocjonalnego. Jednocześnie zaznacza, że nie ma zamiaru obrażać kogokolwiek ani zmniejszać wagi tragedii.

"Celem tej inicjatywy jest wytchnienie, pokazanie, że w Polsce powinno być miejsce również dla ludzi, którzy chcą żyć w spokoju, bez ciągłej żałoby i awantury. Choćby przez jeden dzień" - tymi słowami Piotr zachęca internautów do poparcia swojej idei.

Liczne komentarze na Facebooku są potwierdzeniem uznania z jakim spotkał się pomysł dnia bez Smoleńska. Internauci chcą odpocząć od poruszanego nieustannie przez ostatnie miesiące tematu.

"Wezmę udział, żeby oddać hołd Tym, którzy zginęli w katastrofie. Należy Im się szacunek i spokój. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym....." - pisze Krystyna Łuniewska. Z kolei Mirosław Brzozowski widzi sprawę następująco: "Popieram inicjatywę. Mamy TERAZ próbkę tego co nas czeka gdy PIS wygra wybory. Będzie to jedyny temat w mediach i jedyne zadanie rządu. Rozliczyć, napiętnować, pozamykać a w imię racji... (jakiejś tam zawsze racji) może i wywołać wojnę - chociażby medialną."

Krytycznie do akcji odnosi się poseł PiS, Zbigniew Kozak. Jego zdaniem to "akcja w stylu Palikota", która ma odwrócić uwagę od najważniejszych problemów, które są wynikiem katastrofy smoleńskiej. Poseł wymienia wśród nich także problemy gospodarcze.

Psycholog prof. Hanna Brycz, dyrektor Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego twierdzi, że akcja jest wynikiem zmęczenia społeczeństwa tematem katastrofy. Zdaniem profesor nastąpiło przeładowanie informacji związanych z wydarzeniami z 10 kwietnia i inicjatywa użytkowników Facebooka jest mechanizmem obronnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (39):

Sortuj komentarze:

Popieram!!!!
Jestem już w wieku, w którym mój świat szybko się kurczy. Odchodzi rodzina, przyjaciele, znajomi.
Za każdym razem głęboko to przeżywam. I oczekuję, wręcz pracuję usilnie nad tym, aby dojść do stanu wewnętrznego stłumienia tych uczuć, po to aby normalnie funkcjonować.
W przypadku Smolenska, wrzawa medialna nie daje mi się wyciszyć.
Dbajmy o swoje zdrowie psychiczne, zmarłych chowając w swej pamięci..

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan debowyj
  • jan debowyj
  • 26.01.2011 12:07

a nasza wspaniała demokracja ??gdzie wolnosc słowa pogladów itp .? ciekawe kto usunął ten apel z facebooka ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wieczne rozdrapywanie ran to jakby już nasza polska specjalność. Ciągłe poszukiwanie winnych temu, owemu, tamtemu... A kiedy my żyć będziemy? A kiedy się cieszyć? Popieram, jasne że popieram.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan debowyj
  • jan debowyj
  • 26.01.2011 11:34

ludzie ile mozna słuchac o smolensku a służba zdrowia a pozostali ludzie sie nie licza ??co z wami ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
waldemar Boguta
  • waldemar Boguta
  • 26.01.2011 11:17

Popieram akcje bo te cyniczne wykorzystywanie tragdii smolenskiej przez PiS jest tak zenujace jak ta cala partia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i usunęli już chyba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

no tak nic sie nie stalo tylko nam bracia odrabali glowe ...a teraz pomilczmy jak osly

Komentarz został ukrytyrozwiń

Troche pozno ten artykul, bo "Dzien bez Smolenska" wlasnie zostaje usuniety z FB.

Do redakcji w24. Panujecie nad tymi minusami komentarzy ? bo one jak wirusy sie rozprzestrzeniają i czesto sa zupelnie bez senu. Zwracalem juz uwage na ten problem jakis czas temu. Wg mnie powinno sie mozliwosc oceniania komentarzy wylaczyc, bo jest to po prostu bez sensu. "Lubie czerwony" - PLUS, ja lubie zielony wiec dam MINUS

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem za ! Temat już naprawdę wyeksploatowany !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chociaż jeden dzień wytchnienia :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.