Facebook Google+ Twitter

"Używane serce" Catherine Ryan Hyde. Recenzja

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-05-19 20:10

Catherine Ryan Hyde w książce "Używane serce" opowiada o nastolatce, miłości, życiu i śmierci, transplantacji oraz o emocjonalnej pamięci zawartej w każdej komórce ludzkiego organizmu.

"Używane serce" Catherine Ryan Hyde. Recenzja / Fot. Okładka książki "Chyba niedługo umrę. Może dzisiejszej nocy, we śnie. Może w przyszłym tygodniu. Trudno powiedzieć. Ćwiczę się w umieraniu od prawie dwudziestu lat..."

Nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazała się niezwykle interesująca książka "Używane serce". Autorką jej jest Catherine Ryan Hyde.

Główną bohaterką jest dziewiętnastoletnia Vida, która od urodzenia jest chora. Jej życie wyznaczają częste wizyty u lekarzy, pobyty w szpitalu, operacje. Tak wygląda jej codzienność. Żyje, chociaż lekarze już dawno nie dawali jej wielu szans. Teraz czeka na przeszczep i zdaje sobie sprawę, że jeśli w porę nie pojawi się dawca, to umrze. A tak bardzo pragnie być zdrową, żyć pełnią życia i przeżywać, to co jej rówieśnicy.

Ale przecież ktoś musi umrzeć, żeby ktoś inny mógł żyć. Oczekiwanie na narząd często wywołuje u pacjentów czekających na transplantację i ich rodzin trudną sytuację psychiczną i różne dylematy moralne. Zastanawiają się np. czy mogą cieszyć się ze swojego szczęścia, a tym samym z czyjejś śmierci? Kto będzie dawcą i czy przeszczepiona część ciała się przyjmie?

Catherine Ryan Hyde "Używane serce"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawy temat. Zachęcam również do przeczytania artykułu: http://akademiamotywacji.wordpress.com/2012/06/13/o-pamieci-komorkowej-slow-kilka/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.