Facebook Google+ Twitter

V edycja Dni Osób Niepełnosprawnych w Legionowie zakończona.

A na finał uroczyste otwarcie wystawy "Malowane słowa",podsumowanie akcji "Mówię o AAC" i spektakl "Piękna i Bestia" Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

 / Fot. Jerzy JastrzębskiMiało to miejsce 03.11.2016r w sali widowiskowej legionowskiego Ratusza w obecności władz samorządowych i zaproszonych gości. Wspomniane wydarzenia nawiązują swoją treścią do sposobów komunikowania się osób niepełnosprawnych z otoczeniem. Obrazy, rysunki, rzeźby czy też komunikatory są narzędziami do wyrażania uczuć, opinii. Są słowami wyrażanymi za pomocą artystycznych form. Często są konieczne, aby nawiązać kontakt. Głównym celem akcji jest budowanie właściwego klimatu dla osób niepełnosprawnych. Przygotowania ludzi tak, aby relacje społeczne mogły zachodzić bez przeszkód.

Spektakl "Piękna I Bestia"


 / Fot. Jerzy JastrzębskiCentralnym punktem uroczystości był spektakl „Piękna i Bestia” w wykonaniu niemówiących uczniów i absolwentów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. Gra aktorów wzruszyła zebranych na widowni. Wymowę spektaklu można odnieść również do sytuacji osób niepełnosprawnych. Nie można oceniać człowieka po pozorach, zanim się go nie pozna. Aktorzy swoje kwestie wygłaszali za pomocą urządzeń elektronicznych-komunikatorów. Trzeba wspomnieć o wspaniałych kostiumach i oprawie muzycznej przedstawienia.

Wystawa ”Malowane Słowa”


Prezentowana ekspozycja to zbiór prac przygotowywanych przez cały ubiegły rok szkolny pod opieką nauczycieli,  / Fot. Jerzy Jastrzębskipedagogów, terapeutów oraz na warsztatach plastycznych prowadzonych pod artystyczną opieką gości Placówki: Barbary Retmaniak, Zofii Piotrowskiej, Marka Kraussa, Andrzeja Bochacza, Małgorzaty Mirkowskiej-Grabowskie, Mieczysława Krzymowskiego. Ekspozycja prezentuje wiele technik plastycznych. Proste prace malowane farbami, kredkami przeplatają się z tymi malowanymi sznurkiem, wykonanymi metodą monotypii czy też wykorzystującymi uroki prasowanej słomy.
Ważną częścią tej wystawy są prace rzeźbiarskie. Powstały one w Klubie Młodego Rzeźbiarza pod artystyczną opieką znanego artysty Janusza Dłużniewskiego. Wspaniale prezentuje się grupa prac przedstawiająca nasze polskie kwiaty. Każdego zwiedzającego może zachwycić rzeźba „Nasz dyskobol” do stworzenia, której dał natchnienie grecki „Dyskobol”.  / Fot. Jerzy JastrzębskiRzeźba ta jest efektem udziału Placówki w międzynarodowym projekcie eTwinning „You said: sculpture? Przedstawia ona postać sportowca z dyskiem w ręku. Osadzona jest w olbrzymiej kuli przedstawiającej naszą planetę Ziemię. Całość umiejscowiona jest w podstawie splecionej dłońmi.

 / Fot. Jerzy Jastrzębski / Fot. Jerzy Jastrzębski / Fot. Jerzy Jastrzębski

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: akcja


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.