Facebook Google+ Twitter

V edycja Festiwalu Sacrum-Profanum

W dniach 16-23 września w Krakowie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Sacrum-Profanum. Po prezentacjach muzyki kompozytorów związanych z Wiedniem (2004), Rosją (2005) i Francją (2006) w tym roku usłyszymy dzieła twórców amerykańskich.

www.sacrumprofanum.pl / Fot. screenUznani artyści z całego świata będą wykonywać utwory takich kompozytorów, jak: George Gershwin, Charles Ives, Steve Reich, Leonard Bernstein, Elliott Carter, John Adams, Philip Glass, John Cage i Miles Davis. Wśród wykonawców znajdują się m.in. tacy znakomici muzycy, jak: Marc Minkowski, Leszek Możdżer, Tomasz Stańko, Paul Hillier oraz uznane zespoły: London Sinfonietta, Schönberg Ensemble, Asko Ensemble, Theatre of Voices, Royal String Quartet,Kwartet Śląski, AUKSO, Sinfonia Varsovia.

Zgodnie z tradycją poprzednich edycji finałowy koncert „Bernstein. Broadway w Nowej Hucie” wyreżyserowany przez Konrada Imielę, odbędzie się w postindustrialnej scenerii jednej z hal dawnej huty im. T. Sendzimira. W trakcie spektaklu zaprezentowane zostaną piosenki z najbardziej znanych musicali Leonarda Bernsteina w wykonaniu polskich gwiazd. Do muzyki orkiestry AUKSO pod kierownictwem Marka Mosia wystąpią m.in.: Aga Zaryan, Dorota Miśkiewicz, Lora Szafran, Krystyna Prońko, Hania Stach, Iwona Hossa, Mieczysław Szcześniak, Tymon Tymański, Andrzej Lampert, Big Stars.

Szczegółowe informacje o programie i wykonawcach można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Festiwalu, za powstanie której odpowiada agencja interaktywna Grupa Adweb. Nowością w porównaniu do wcześniejszej komunikacji Festiwalu w Internecie jest postawienie na interakcję z użytkownikiem–melomanem. Dzięki systemowi komentarzy osoby odwiedzające stronę mogą na bieżąco dzielić się swoimi wrażeniami na temat wydarzeń festiwalowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Katarzyno...
Chcesz zrobić zrzut strony internetowej? Nie musisz pisać do Biura Festiwalowego, możesz zrobić to sama - naciskasz na klawiaturze przycisk "Print Screen" (zwykle prawy górny róg klawiatury), a następnie wklejasz do dowolnego programu - począwszy od graficznego, a skończywszy na Wordzie. Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.09.2007 21:17

++ ach wyprzedziłeś mnie ;-) Wybieram się zresztą na niedzielny finałowy koncert w starej walcowni - moja relacja będzie pierwsza ;-)
A tak na marginesie czy można zdjęcie zrzucić z ekranu i wrzucić tutaj?? Ja napisałam do Biura Festiwalowego - zero reakcji. Pozdrawiam :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za info +

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.