Facebook Google+ Twitter

V Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach.

W dniach od 13 do 15 maja 2013 roku w Centrum Kultury Katowice, w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim oraz w katowickich hotelach odbędzie się szereg sesji stanowiących część kolejnej, już V edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Bogdan Węgrzynek Public Relations / Fot. Archiwum Menu GroupPonad sześć tysięcy gości z Polski i krajów europejskich: komisarzy unijnych, przedstawicieli polskiego rządu i premierów państw europejskich, około stu sesji w ramach trzydniowego maratonu debat, w których udział weźmie kilkaset panelistów to czynniki, z powodu których z roku na rok kongres staje się coraz bardziej prestiżową imprezą. Cechą charakterystyczną kongresu jest fakt, że raz w roku, w jednym miejscu spotykają się przedstawiciele polityki, ekonomii, środowisk biznesowych i naukowych i wymieniają spostrzeżenia na temat rozwoju społecznego i gospodarczego Europy.

Stymulowanie wzrostu gospodarczego w Europie, rola Europy we współczesnym świecie, polityka rozwojowa UE, przyszłość strefy Euro, polityka energetyczna państw wspólnoty, inwestowanie w kulturę i naukę, polityka zdrowotna, rynek kapitałowy Europy Centralnej, inwestycje w Polsce, sektor bankowy w Unii Europejskiej, transport w Europie, infrastruktura lotnicza oraz przemysł zbrojeniowy to tylko niektóre z tematów, które zostaną poruszone w tegorocznej edycji kongresu.

Bogdan Węgrzynek Public Relations / Fot. Archiwum Menu GroupPonadto, prelegenci i zaproszeni goście będą debatować na temat nieruchomości komercyjnych w Europie Centralnej, inwestycji komercyjnych w przestrzeni miejskiej, wodociągów i kanalizacji krajów członkowskich,
hutnictwa w Europie, europejskiego rynku stali, roli energii konkurencyjnej w Europie, polityki klimatycznej, cyfryzacji, telekomunikacji i informatyzacji społeczeństwa, górnictwa węgla kamiennego, odnawialnych źródeł energii, energetyki atomowej, problematyki paliw, rozwoju wsi, handlu i rynku spożywczego w Polsce, wydobycia gazu łupkowego czy polityki lekowej. Ciekawym wątkiem, który pojawi się na konferencji będzie piłka nożna. Pojawią się dyskusje na temat szkoleń młodzieży i dzieci oraz oczekiwań związanych z rozwojem polskiego sportu.

Organizatorem i inicjatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego traktowanego obecnie jako największa impreza biznesowa Centralnej Europy jest Grupa PTWP SA.

Izabela Okarmus Menu Group Polska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.