Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32104 miejsce

V i VI Runda Kartingowych Mistrzostw Polski i Pucharu GKSK

W miniony weekend, na Torze Poznań mogliśmy podziwiać zmagania kartingowców w V i VI Rundzie Kartingowych Mistrzostw Polski i Pucharu GKSK. Najmłodsi kierowcy to nawet ośmiolatkowie, startujący w klasie Młodzik 60.

V i VI Runda Kartingowych Mistrzostw Polski i Pucharu GKSK / Fot. Piotr MayNa starcie stanęło 59 zawodników. Rywalizowali w 5 kategoriach należących do Kartingowych Mistrzostw Polski: J-ROK 125, ROK 125, Młodzik 60, KF2, KF3 oraz jednej kategorii Młodzieżowej 125, zaliczanej do rozgrywek o Puchar Głównej Komisji Sportu Kartingowego.

Najmłodsi zawodnicy kartingowi mają zaledwie 8 lat, a mimo to, na torze mogliśmy podziwiać niezwykle ciekawą walkę. Emocję jej towarzyszące niczym nie ustępowały wyścigom samochodowym czy motocyklowym. Nie obyło się bez okrzyków radości oraz łez rozpaczy, których powodem bywała awaria sprzętu lub zbyt niska lokata na mecie. Za młodych sportowców kciuki mocno trzymali rodzice, nerwowo udeptując ziemię Toru Poznań podczas startów swoich pociech.

Zdarzały się też sytuacje dla widzów śmieszne, dla rodziców nerwowe, a dla sędziów kłopotliwe: Rodzic jednego zawodnika, który spóźnił się na start, zdemolował bramę, wyciągając ją z zawiasów i umożliwiając swojemu synowi wjazd na linię startu.

O ile wszystkie sobotnie finały V rundy odbywały się przy suchej nawierzchni, VI niedzielna runda rozpoczęła się w deszczu i część wyścigów została uznana przez sędziów za „wyścigi mokre”. To nie spodobało się niektórym ekipom i, niestety, mogliśmy obserwować ostre dyskusje i zakłopotanie sędziów. Niektóre ekipy nie zgadzały się z decyzją sędziów i nie mogły zrozumieć dlaczego każe im się jechać na oponach deszczowych, kiedy tor jest, ich zdaniem, suchy. W VI rundzie na polach startowych zabrakło kategorii "Młodzieżowa 125", której zawodnicy, z powodu zmiennych warunków atmosferycznych, postanowili solidarnie zrezygnować z udziału w wyścigach.

Na zakończenie zawodów sędzia główny Artur Strychalski serdecznie podziękował wszystkim za udział w V i VI rundzie: "Zawodnikom dziękuje za zdyscyplinowanie, rodzicom i mechanikom za ciężką pracę, gratuluję wszystkim zwycięzcom, a tym, którzy się jeszcze do tego podium nie zbliżyli, życzę sukcesów na kolejnych zawodach. Do zobaczenia na najbliższych zawodach w Kielcach i kolejnych rundach KMP, które odbędą się w Biłgoraju. Dziękuję, do widzenia. "

KLASYFIKACJA V RUNDY KMP:

Junior ROK 125 - Klasyfikacja indywidualna zawodów
1. Mateusz Maszkowski - A. Wielkopolski/WTR Racing Team
2. Bartłomiej Mirecki - A. Wielkopolski
3. Kamil Jeleń - A. Zielonogórski DUET

Junior ROK 125 - Klasyfikacja zespołowa zawodów
1. A. Wielkopolski


Młodzik 60 - Klasyfikacja indywidualna zawodów
1. Piotr Parys - A. Wschodni w Lublinie
2. Jakub Czech - A. Leszczyński
3. Adrian Różycki - A. Wielkopolski

Młodzik 60 - Klasyfikacja zespołowa zawodów
1. A. Wielkopolski
2. A. Zielonogórski DUET
3. A. Rzemieślnik

KF-2 - Klasyfikacja indywidualna zawodów

1. Mateusz Rzucidło - A. Wielkopolski
2. Norbert Stańczyk - A. Radomski
3. Jakub Śmiechowski - A. Rzemieślnik


KF-2 - Klasyfikacja zespołowa zawodów
1. A. Wielkopolski
2. BTM Bydgoszcz

ROK 125 - Klasyfikacja indywidualna zawodów
1. Mikołaj Pęcak - A. Leszczyński/AMO Racing Team/Leszczyński
2. Hubert Cebulski - A. Wielkopolski/KARCHER AAT RENKAR PROFIL
3. Karina Rulska - A. Rzemieślnik

ROK 125 - Klasyfikacja zespołowa zawodów
1. A. Wielkopolski
2. A. Leszczyński
3. A. Rzemieślnik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.