Facebook Google+ Twitter

V Inowrocławska Noc Solannowa

25 lipca, czyli w ostatnią sobotę miesiąca, przy tężni solankowej w Inowrocławiu odbędzie się V Noc Solannowa. Jest to kolejny z cyklu organizowanych od pięciu lat koncert urodzinowy Grzegorza Turnaua.

 / Fot. mat. www.inowroclaw.powiat.plTurnaua wiążą z Inowrocławiem najpiękniejsze wspomnienia okresu dzieciństwa. To właśnie tutaj spędzał zarówno prawie każde wakacje, jak i większość wolnego czasu. Każdy z nas wspomina na pewno miejsca, z którymi łączą go niezapomniane przygody i przeżycia. Takim miejscem był dla Turnaua Inowrocław. Tutejsze wakacje stanowiły dla artysty oderwanie od rzeczywistości i zgiełku wielkiego, choć niezwykle pięknego miasta, jakim jest i pozostał do dzisiaj Kraków.

O sentymencie muzyka wobec Inowrocławia świadczyć mogą utwory takie, jak chociażby In Nowo Wladislaw czy Kino Bałtyk z albumu 11:11. Warto wspomnieć także o duecie z Anna Marią Jopek pt. Bossa Nova Solannowa, z którym bez wahania powiązać możemy tytuł odbywającej się tu co roku imprezy.

Kto w tym roku? / Fot. Michalina WitkowskaGrzegorz Turnau obchodzi w tym roku swoje 42. urodziny i to właśnie on będzie głównym bohaterem wieczoru. Tym razem obok niego na scenie pojawią się także: Gabriela Kulka, Czesław Śpiewa i Stanisław Sojka. Muzykom, jak co roku, towarzyszyć będzie Inowrocławska Orkiestra Kameralna "Pro Arte" pod dyr. Michała Nesterowicza. Tegoroczny koncert poprowadzi Marek Pacuła z krakowskiej Piwnicy Pod Baranami.

Impreza rozpocznie się o godzinie 20. Wstęp bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

no nareszcie dobra muzyka w poblizu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.