Facebook Google+ Twitter

V Koncert Integracyjny z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Refleksja z V Koncertu Integracyjnego z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Jest to najważniejszy dzień w roku dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sławnie.

V Koncert Integracyjny w Sławnie / Fot. Bogusław MigelV Koncert Integracyjny z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, odbył się 7 grudnia 2008 roku o godz. 14 w Sławieńskim Domu Kultury przy ul. Cieszkowskiego 2 w Sławnie. Jest to najważniejszy dzień w roku dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sławnie, gdyż w tym dniu podopieczni mogą zaprezentować swoje umiejętności artystyczne i prace wykonane w czasie zajęć terapeutycznych w ciągu całego roku. Społeczność powiatu sławieńskiego, mieszkańcy i włodarze mogą zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania Warsztatów Terapii Zajęciowej w aspekcie rehabilitacji społecznej i zawodowej.

W tym roku hasłem przewodnim V Koncertu były słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia: ,,Warto służyć każdemu człowiekowi i dla każdego warto się poświęcić. Jeżeli cokolwiek warto na świecie czynić, to tylko jedno – „MIŁOWAĆ”.

Wczesnym rankiem opiekunowie z podopiecznymi rozpoczęli dzień od przywiezienia prac oraz dekoracji do Sławieńskiego Domu Kultury. W Ośrodku Terapeutycznym rodzice w tym czasie przygotowywali potrawy do degustacji, które miały być zaprezentowane w czasie popołudniowych uroczystości. Sprawnie poszło
przygotowanie stoisk z wyrobami artystycznymi oraz przygotowanie prac na aukcję, a także ustrojenie sceny do występu artystycznego.

O godz. 13 zaczęli przybywać pierwsi zaproszeni goście, mieszkańcy miasta oraz powiatu sławieńskiego. Witali ich serdecznie wolontariusze, którzy częstowali łakociami i zapraszali do kiermaszu prac artystycznych wykonanych przez uczestników WTZ oraz wystawę prac plastycznych. Rozpoczęła się Wielka Loteria Fantowa i karaoke. Każdy zakupiony los był wygrany. Karaoke współprowadził gość specjalny św. Mikołaj. Zachęcał on osoby do samodzielnego śpiewania, wielu było chętnych do zaprezentowania swoich możliwości na scenie.

O godz. 14 oficjalnie otwarto V Koncert Integracyjny. Przemówił do publiczności starosta sławieński Andrzej Lewandowski, przewodniczący stowarzyszenia ,,AKSON” Włodzimierz Śledź oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji. O godz.14.30 rozpoczęto program artystyczny przygotowany przez młodzież WTZ "Jasełka". Każdy z uczestników mógł zaprezentować swój artystyczny talent. Wystąpili: Narratorzy, Trzej Królowie, Maryja, Józef, Pasterze, Chór i Uczestnicy Stołu Wigilijnego. Uczestnicy mieli uszyte na tą okazję przez pracownię krawiecką stroje sceniczne. Scenografię wykonali podopieczni z pracowni stolarsko-wikliniarskiej oraz plastycznej. W tym roku w przedstawieniu wystąpiło również dwoje małoletnich wolontariuszy Robert i Dominika, śpiewając na scenie przepiękną kolędę ,,Bosy Pastuszek”. Później na scenie zaprezentowało się Stowarzyszenie "Nasza Przyszłość” z Postomina ze sztuką "Czerwony Kapturek”, która także przypadła do gustu widzom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Witaj :) Dzięki za wsparcie i za słowa otuchy
Pozdrawiam Cię serdecznie :)
Tomus

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Popieram takie inicjatywy Tomku. Dobrze, że są i można o nich poczytać. Dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.