Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8948 miejsce

V Konferencja Kobieta w nauce i biznesie

Centrum Transferu Technologii Politechniki w Krakowie w dniach 14 - 15 marca zorganizowało już po raz V Konferencje Kobieta w nauce i biznesie pt. Sukces na wysokim obcasie.

Przemawia Pani Zofia Gródek - Szostak oraz uczestniczki panelu Panie Magdalena Mianowska, Sylwia Skotniczna, Marta Richter, Agnieszka Mikulska. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówZadaniem konferencji było zapoznanie z osiągnięciami naukowymi oraz z tym, czego potrafią dokonać współczesne kobiety dla dobra ogółu oraz rodziny. Jednak główny cel to zachęcenie uczestniczek do rozwijania kariery naukowej i biznesowej.

Do tej pory kobiety postrzegane były jako „Matki Polki”, które sprzątają, gotują, rodzą dzieci i zajmują się ich wychowaniem. Współczesna kobieta szczególnie w miastach, to nie słaba płeć ale bizneswoman, naukowiec, twórczyni nowoczesnych technologii. Jednak nadal nie zapominająca, że jest matką i żoną.

Panelowa dyskusja dotyczyła przedsiębiorczości oraz jakie sukcesy osiągnęły firmy prowadzone przez kobiety. Prowadząca panel Pani Zofia Gródek - Szostak jak też uczestniczki: Magdalena Mianowska, Sylwia Skotniczna, Marta Richter, Agnieszka Mikulska przeprowadziły analizę wybranych przykładów oraz kluczowych elementów wpływających na sukces firmy. A wszystko było oparte na ich doświadczeniu.

Należy zastanowić się jak skutecznie należy promować dwoją działalność. Przedstawiono propozycje etapów projektowania kampanii: analizowanie sytuacji wyjściowej, określenie jaki mamy cel promocji, wybór adresatów do których skierowane jest działanie promocji, wybór instrumentów, określenie jaki będzie budżet, a na zakończenie pomiar efektywności

Jako przykład działań jest kawiarenka Pani Sylwia Skotniczna o nazwie Rodzinka Cafe , która jest przyjazna dla rodzin z dziećmi. Taki system pełnia nie tylko rolę kawiarni, ale jest też miejscem gdzie rodziny mogą spędzić wolny czas na organizowanych przez właścicielkę tematycznych spotkań.

Ciekawy był wykład Pani dr n. med. Ewa Sadowska z Specjalistycznego Centrum Medycznego, która zajmuje się między innymi leczeniem chorób serca i naczyń. Stworzyła wspaniałe hasło Przedsiębiorco, bądź zdrów ! oraz Od audytu zdrowotnego, po mądre decyzje biznesowe.

Konferencje zakończyła Pani Joanna SzypułkaPrzedstawicielki CTT, po prawej stronie - szatynka to Joanna Szypułka. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków z CTT wykładem „Działania Komisji Europejskiej na rzecz kobiet”. To był bardzo ważny element konferencji nie tylko informacyjny ale w jaki sposób zdobywać fundusze Unijne na realizacji projektów gospodarczych przez kobiety.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.