Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

403 miejsce

V. Kongres Infrastruktury Polskiej

Uczestniczenie tej konferencji to było wielkie moralne przeżycie.Natomiast zasób wiedzy o naszym krajowym Polskim rozwoju Infrastruktury transportowej jak mieszkaniowej - obecnie informuje się tylko ogólnikowo i dla fachowców, a szkoda.

Baner Kongresu. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Poniedziałkowy V. Kongres Infrastruktury Baner Patronatu Honorowego. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Polskiej w Warszawie poruszał bardzo ważne tematy szczególnie na forach tematycznych:
- Żeglugi śródlądowej – gdzie wskazano na zaniedbania wykorzystania
Ekologicznej drogi wodnej, a szczególnie Odry i Wisły do zbiorowego transporty
towarów. Zmiana systemu myślenia spowoduje, że Polska znowu będzie potęgą
Uczestnicy kongresu. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków przy pomocy nowoczesnych Uczestnicy kongresu. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków portów w Gdańsku, Szczecinie itd.
- Nowoczesne technologie w infrastrukturze drogowej, lotniczej i kolejowej.
- Budownictwo infrastrukturalne – Prawo i organizacja.
- Budownictwo mieszkaniowe.

Prelegenci kongresu. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Firma TOR – konferencje z WarszawyPrelegenci Forum Budownictwa Mieszkaniowego. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków jest znanym i cenionym propagatorem polskiej myśli technicznej i technologicznej, jak też pokazywaniem na konkretnych przykładach jak Polska się rozwija, jakie mamy konkretne nowinki techniczne, ale niestety w wielu przypadkach znane tylko poza granicami.

Przykładem jest działanie Firmy DiamondModule produkującej moduły mieszkaniowe. Mało kto wie, że jest polskim producentem tego produktu, ale niestety znana na rynku niemieckim, a na polskim cisza. Prezentacja ich produktów jaki był na Forum Budownictwa Mieszkaniowego podczas V Kongresu Infrastruktury Polskiej wskazało, że są to rewelacyjne rozwiązania. Nasz polski producent jest w stanie zaspokoić wiele problemów mieszkaniowych na różnym poziomie potrzeb też w kraju, ale brak zainteresowania.

Trudne życie recepcji kongresu. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Natomiast dziwiło mnie, że nikt tradycyjnie z Krakowa oraz Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego nie chwalił się inwestycjami na terenie Miasta Krakowa oraz Małopolski z zakresu drogownictwa kolejowego, drogowego.

Przykładem tego jest zakończenie przez PKP PLK obwodnicy kolejowej Sucha Beskidzka, po woli kończącej się dużej inwestycji tj. obwodnicy kolejowej Kraków – Krzemionki do Kraków – Zabłocie i rozpoczynającej się inwestycji w postaci budowy dodatkowych torów kolejowych od Krakowa Głównego do Podłęża też realizowanej przez PKP PLK.

Inna ważna inwestycja to oddanie w najbliższych dniach kolejnego odcinka drogi ekspresowej S7 na północno wschodniej części Krakowa. Jeszcze w ty roku na terenie Krakowa rozpoczną się inwestycje drogowe i tramwajowe – ale to osobny temat.

Bardzo dobrze, że tradycyjnym zwyczajem portal RynekInfrastruktury.pl przyznał w tym roku cztery nagrody za szczególne osiągnięcia w branży infrastrukturalnej.Nagrodzeni w konkursie portalu RynekInfrastruktury.pl . / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków
- pierwszą otrzymały wspólnie trzy podmioty gospodarcze: Strabag, PKP Polskie
Linie Kolejowe i Zarząd Inwestycji Miejskich w Warszawie.
Cytuje wypowiedź Pana Mirosława Siemieńca Rzecznika Prasowego PKP PLK:
… współpraca kolejarzy i drogowców będzie konieczna przy dalszej realizacji
programów inwestycyjnych… .
- Kolejną nagrodę otrzymał zarząd Morskiego Portu Gdańsk - za stabilny rozwój na
konkurencyjnym, bałtyckim rynku usług portowych.
- Następna nagrodę otrzymał Warbud, za wierność zasadzie społecznej
odpowiedzialności biznesu oraz aktywność w obszarze projektów Partnerstwa
Publiczno-Prywatnego.

(zdjęcia chroni prawo autorskie)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.