Facebook Google+ Twitter

V Letni Przegląd Laboratorium Dramatu od 7 lipca na dwóch scenach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-07-03 11:22

Premiera „Madame” Antoniego Libery w reżyserii Jakuba Krofty, 15 spektakli, pożegnanie „Absyntu” Magdaleny Fertacz, Kabaret na Koniec Świata i czytania aktorskie.

Zdjęcie z "Proroka Ilji" / Fot. Krzysztof BielińskiPrzegląd spektakli Teatru Na Woli i Sceny Przodownik odbędzie się od 7. do 31. lipca 2012 roku na dwóch scenach – w Teatrze Na Woli i Scenie Przodownik.

Festiwal otworzy premiera „Madame” Antoniego Libery w adaptacji Marii Wojtyszko i reżyserii Jakuba Krofty. To opowieść o dojrzewaniu, miłości i buncie przeciw przeciętności. „Madame” rozgrywa się pod koniec lat sześćdziesiątych, bohaterem jest maturzysta z warszawskiego liceum, który zakochuje się w niedostępnej nauczycielce języka francuskiego. Szukając sposobu na zbliżenie się do Madame, postanawia – w tajemnicy - dowiedzieć się o niej jak najwięcej. W spektaklu występują: Aleksandra Bożek, Waldemar Barwiński, Stanisław Brudny, Zuzanna Grabowska / Agata Wątróbska, Anna Gryszkówna / Olga Sarzyńska, Paweł Domagała, Robert. T. Majewski, Szymon Rząca, Kamil Siegmund.

Na Przeglądzie zobaczymy dwa spektakle w reżyserii Ondreja Spišaka – nagrodzoną Warszawskim Feliksem „Naszą klasę” i „Proroka Ilję” Tadeusza Słobodzianka, historię inspirowaną dziejami Eliasza Klimowicza, który uważał się za biblijnego proroka i założył nową stolicę świata. Trzy spektakle w reżyserii Agnieszki Glińskiej: najbardziej tropikalne przedstawienie w Warszawie, czyli „Amazonię” Michała Walczaka, komedię o miłości - „Iluzje” Iwana Wyrypajewa” i „Alę z elementarza” Aliny Margolis-Edelman, opowieść o getcie oczami nastolatki. Część pokazywanych na Przeglądzie przedstawień to premiery tego sezonu – „Wyzwolenie” Stanisława Wyspiańskiego, „Matka i dziecko/Letni dzień” Jona Fossego, „Prorok Ilja” Tadeusza Słobodzianka i „Allegro moderato” Szymona Bogacza. W programie również tragikomedia o końcu wojny („Baden Baden” Piotra Rowickiego), opowieść o toksycznej miłości („Sex Machine” Tomasza Mana), historia czterech pokoleń Polek („Gardenia” Elżbiety Chowaniec) oraz monodramy - „Stephanie Moles dziś rano zabiła swojego męża, a potem odpiłowała mu prawą dłoń” Maliny Prześlugi i „Ismena” Anny Wojnarowskiej.
Zdjęcie z "Sex Machine" / Fot. Grzegorz Press
Po raz ostatni będzie można zobaczyć „Absynt” Magdaleny Fertacz w reżyserii Aldony Figury. To pierwszy spektakl zagrany na scenie przy Olesińskiej 21. Opowiada o dziewczynie, która nie zgadza się na udział w wyścigu szczurów i w dzień swojego ślubu decyduje się z niego wypisać na zawsze.
W przedstawieniu zobaczymy m.in. Matyldę Paszczenko, Marię Maj i Zdzisława Wardejna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.