Facebook Google+ Twitter

V Marsz na rzecz JOW

W sobotę, 23 maja, odbył się piąty już Marsz na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych (JOW).

Manifestanci zebrali się ok. godz. 11 pod Kolumną Zygmunta w Warszawie. Głos zabrali m.in. Jerzy Przystawa, Remigiusz Zarzycki, posłowie Marek Jurek i Marian Piłka. Uczestnicy marszu apelowali nie tyle o zmianę obowiązującej obecnie ordynacji wyborczej, a przede wszystkim o umożliwienie obywatelom zdecydowania o sposobie w jaki chcieliby wybierać swoich przedstawicieli.

Brak dyskusji na ten temat jest jednym z większych problemów zwolenników zmiany ordynacji. Do pojawiających się bardzo rzadko programów publicystycznych, w których ten temat się porusza, zapraszani są w zasadzie tylko zwolennicy obecnego modelu. Brak dyskusji i nieznajomość argumentacji na rzecz JOW owocuje stereotypami i uprzedzeniami.

Z Placu Zamkowego uczestnicy przemaszerowali pod Pałac Prezydencki, gdzie przyjął ich szef Kancelarii Prezydenta, minister Piotr Kownacki. Organizatorzy złożyli na jego ręce propozycję zorganizowania pod patronatem prezydenta Lecha Kaczyńskiego debaty na temat ordynacji wyborczej. Minister Kownacki zadeklarował gotowość Kancelarii Prezydenta do zorganizowania takiej debaty na jesieni 2009 roku.

Następnie manifestacja przeszła pod Sejm, gdzie nie pozwolono jej przedstawicielom złożyć żadnego pisma. Pod Sejmem demonstracja została zakończona.

Autorska fotorelacja z marszu dostępna jest pod adresem:
picasaweb.google.com/igorczajka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.