Facebook Google+ Twitter

V Memoriał Bokserski im. Leszka Błażyńskiego w Bytomiu

To już kolejne spotkanie bokserów w Bytomiu na Memoriale Bokserskim im. Leszka Błażyńskiego, który odbył się w dniach 2-3 października w hali "Na Skarpie".

 / Fot. http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSyCpkvkMZ3dKMEj--lw7qYkOJcy-ebHpqaMKts3TQslEI5X4Y&t=1&usg=__Dul90QA5z3t15XnIGgzcs3S8b-8=Leszek Błażyński to jeden z naszych najlepszych polskich pięściarzy. Urodził się w Ełku na Mazurach, 5 marca 1949 roku, gdzie również rozpoczął swoją karierę bokserską w klubie Mazur Ełk, reprezentując go w latach 1964-1969. Następnie przeniósł sie w Beskidy, gdzie do 1974 roku walczył w BBTS Włókniarzu Bielsko-Biała. W latach 1974-1983 bronił barw GKS Szombierki Bytom.

 / Fot. Materiał reklamowy OSiR w BytomiuPoza krajowymi ringami występował z ogromnym powodzeniem na światowych arenach. Na igrzyskach olimpijskich w Monachium w 1972 roku oraz w Montrealu w 1976 roku zdobywał brązowe medale. W roku 1971 na mistrzostwach Europy w Madrycie zdobył swój pierwszy medal srebrny, a w roku 1977 w Halle okazał się najlepszym bokserem
Starego Kontynentu. Był także uczestnikiem mistrzostw świata amatorów w 1978 roku.

W kraju dwukrotnie zdobywał tytuły Mistrza Polski w latach 1971 i 1973, a w roku 1969, 1971 oraz 1980 sięgał po bokserskie wicemistrzostwo. Jedenastokrotnie reprezentował barwy kraju w pojedynkach międzypaństwowych.

Jak podają kronikarskie zapiski stoczył 317 walk. Za wybitne osiągnięcia sportowe odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Postać Leszka Błażyńskiego jest tyle ciekawa, co tragiczna. W wieku czterdziestu trzech lat, 6 sierpnia 1992 roku popełnił samobójstwo. Został pochowany na katowickim cmentarzu.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu zaprasza wszystkich miłośników boksu do hali Na Skarpie przy Frycza-Modrzewskiego na dwudniową galę pięściarską 2 i 3 października od godziny 10.

Foto z memoriału: Bokserzy walczyli w memoriale Leszka Błażyńskiego

Walki finałowe w galerii

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

I trzeba było dodać Jurku, że wraz z Łukaszem Janiczkiem, pozdrawiam i będą fotki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Szymczyk
  • Jerzy Szymczyk
  • 03.10.2010 20:38

ja sie bilem i mam zloty medal

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podobny był H.Średnicki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak wzrostu był małego, waga musza, ale ciąg na przeciwnika miał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze ja pamiętam jego walki. BYł nieduży ale z wielkim sercem do ''naparzanki''. Szedł do przodu jak burza. Widziałem go na żywo podczas któregoś memoriału im Stamma. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.