Facebook Google+ Twitter

V Międzynarodowe Targi Lokalnego Transportu Zbiorowego "TRANSEXPO"

Ponad 150 wystawców z 11 krajów, polskie premiery autobusów zasilanych naturalnym gazem, międzymiastowo-turystyczne z komfortowym wyposażeniem oraz dwupokładowe o pojemności do 89 miejsc można było oglądać podczas Targów „Transexpo".

Dzisiaj, 21 września zakończyły się trwające od wczoraj V Międzynarodowe Targi Lokalnego Transportu Zbiorowego TRANSEXPO - największej w Polsce imprezy sektora komunikacji zbiorowej, jedynej wystawy prezentującej transport zbiorowy w sposób kompleksowy. Zaprezentowane zostały autobusy, które miały w Kielcach swoja polską premierę. Ciekawostką był pokaz 12-metrowego autobusu Mastero CNG zasilanego naturalnym gazem, prezentacja międzymiastowo-turystycznego autobusu Autosan Ramzes z komfortowym wyposażeniem oraz dwupokładowego autobusu Setra S431 DT o pojemności do 89 miejsc.

Na kieleckich targach prezentowane były pojazdy transportu miejskiego, podmiejskiego, międzymiastowego, turystyczne, specjalistyczne i gospodarcze. Można było obejrzeć także części i wyposażenie autobusów, tabor i urządzenia dla komunikacji autobusowej wraz z infrastrukturą, urządzenia do pobierania opłat oraz sprzęt i oprogramowanie dla systemów informatycznych. Ponadto wyeksponowane były części i wyposażenie trakcji elektrycznej, infrastruktura torów, sieci i podstacji trakcyjnych.

Wystawie towarzyszyły liczne konferencje prasowe i prezentacje firm, m. in. konferencja techniczna „Techniki innowacyjne w zarządzaniu komunikacją miejską”, której organizatorem jest Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej z Warszawy. W tegorocznych targach wzięło udział 153 wystawców z 11 krajów (Białorusi, Belgii, Finlandii, Francji, Holandii, Niemiec, Polski, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch).

W kategorii „Autobusy” nagrodami targowymi wyróżniono firmy: „EVOBUS POLSKA” sp. z oo. z Wolicy koło Warszawy za „Mercedes - Benz Citaro K, „POLSKIE AUTOBUSY” sp. z o. o. z Warszawy za autobus turystyczny
Autosan A8V Wetlina oraz „MAN-STAR TRUCKS” Sp. z o.o. z Nadarzyna za Autobus Lion's City GXL. W kategorii „Infrastruktura techniczna” wyróżnienie otrzymała firma „ITALCOM” sp. z o. o. z Katowic za Truckcam Radio System. Medal za przednie zawieszenie niezależne IFS TJ przypadł dla firmy „VOITH TURBO” sp. z o. o. z Woli Krzysztoporskiej.

Targi odbywały się po raz piąty i osiągnęły rangę największej imprezy wystawienniczej transportu publicznego w kraju. Zaczynają być także dostrzegane przez europejski rynek targowy. O znaczeniu tej wystawy świadczy uhonorowanie w 2006 roku Międzynarodowych Targów Lokalnego Transportu Zbiorowego Medalem Europejskim dla Usług przyznawanym przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Center Club za wysoki poziom świadczonych usług, których jakość nie odbiega od poziomu europejskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.