Facebook Google+ Twitter

V Międzynarodowy Festiwal Zbliżenia Kultur 2015 czas zacząć

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-10-23 19:49

24 i 25 października, w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury przy ul. Belwederskiej 25 w Warszawie, odbędzie się V Międzynarodowy Festiwal Zbliżenia Kultur. Gospodarzem imprezy będzie Evgen Malinovskiy.

 / Fot. plakat Misją festiwalu jest zbliżanie Polaków i obcokrajowców, którzy mieszkają w Polsce, wzajemne poznanie i integracja wielonarodowej i wielokulturowej społeczności poprzez prezentację dorobku artystycznego, a także integracja i aktywizacja środowisk twórczych mniejszości narodowych i etnicznych oraz polskich, zapoznawanie i zbliżanie ich kultur ze sobą – budowanie poczucia wspólnoty ludzi, mieszkających w jednym domu – w Polsce.

W dniu otwarcia zostaną zaprezentowane unikatowe obrazy polskiej malarki, malowane kawą i herbatą, wystąpi między innymi Japoński Teatr Ryokurankai (polska grupa aktorów-amatorów, pasjonatów kultury Japońskiej), wokalna grupa Studia Piosenki znanej śpiewaczki Anny Marii Adamiak, finalistki konkursu pieśni Anny German oraz białoruski zespół muzyki żydowskiej Szalom.

W koncercie weźmie udział także twórca i gospodarz Festiwalu Syberyjski Bard, czyli Evgen Malinovskiy - aktor, pieśniarz i niestrudzony orędownik idei zbliżania kultur i ludzi.

Drugiego dnia, już po raz drugi odbędzie się koncert specjalny pt. „Dzieci dla zbliżenia kultur”, w którym wezmą udział mieszkające w Polsce dzieci różnych narodowości, w tym dziecięca grupa wokalna „Luz” z Białołęckigo Ośrodka Kultury, gościnnie zaśpiewają dzieci z Moskwy (szkoła nr. 856).

Na zakończenie Festiwalu z koncertem wystąpi dobrze znany w Polsce, międzynarodowy zespół Samokhin Band.

Jak co roku Festiwalowi towarzyszyć będzie wielokulturowy jarmark rękodzieła.

Wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.