Facebook Google+ Twitter

V Noc Kultury 2011 panoramicznie, interaktywnie i w 3D online

Wysoka technologia i miękki dotyk na Nocy Kultury 2011 w Lublinie.

High Tech, High Touch Johna Naisbitta, czołowego światowego futurysty, coraz szerzej uwypukla się również w naszym kraju, a w najbliszą sobotę 4 czerwca zagości na jubileuszowej V już Nocy Kultury 2011 w Lublinie.

Stanie się to możliwe dzięki zangażowaniu Warsztatów Kultury, gościnności Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” i Restauracji „u Szewca” oraz wsparciu technologicznemu Grupy iTTv i lubelskich firm INTEN oraz NPLAY.

Transmisja online nocnych imprez kulturalnych, które będą miały miejsce w nocy z 4 na 5 czerwca na lubelskim Placu Po Farze zrealizowana zostanie z wykorzystaniem najnowszych i najbardziej zawansowanych rozwiązań technologicznych, takich jak platforma interaktywna, w której operatorem kamery jest sam widz oraz po raz pierwszy w naszym kraju i Unii Europejskiej - równoległa publiczna transmisja online w technologi 3D.

Do realizacji przekazu interaktywnego wykorzystana zostanie specjalna platforma z kolejkowaniem i czasowym dostępem widzów do panelu sterowania oraz otwartym dostępem do transmisji AV. Transmisja online w technologii 3D zrealizowana zostanie z wykorzystaniem specjalnej kamery wyposażonej w dwa obiektywy usytuowane tak jak ludzkie oczy w głowie oraz specjalnych aplikacji symulujących mózg, które służą do synchronizacji obrazu i kodowania strumieniowego.

Na pomysł realizacji transmisji online w technologii 3D wpadli przedstawiciele Grupy iTTv przebywający przed dwoma tygodniami w Anglii na konferencji IFSEC 2011. To właśnie podczas pobytu na największej w Europie globalnej imprezie poświęconej elektronicznym systemom bezpieczeństwa mogli oni poznać najnowsze rozwiązania w zakresie wizyjnego monitoringu ochronnego i widokowego oraz przeprowadzić pierwsze testy.

Tym oto sposobem, korzystając z interaktywnej platformy strumieniowej oraz platformy 3D, będziecie mogli Państwo nie tylko być tam, gdzie fizycznie znaleźć się nie możecie, mając wrażenie bezpośredniej obecności, ale również i przede wszystkim będzie mogli stać się wirtualnymi reżyserami i operatorami realizowanego przekazu interaktywnego.

Do odbioru przekazu online realizowanego w technologii 3D niezbędne będą specjalne okulary z czerwonym „szkłem” po lewej i niebieskim po prawej stronie ramki okularów.

Internautom nie posiadającym specjalnych okularów do odbioru 3D zasugerować możemy patrzenie „krzyżowe” lub „równoległe”, które wymaga jednak stosownych ćwiczeń – redagującym ten tekst patrzenie „krzyżowo-równoległe” niestety się nie udało ;) Obraz 3D należy oglądać z odległości co najmniej 1 metra.

Wszystkich tych, którzy są z dala od Lublina i kraju serdecznie zapraszamy na jubileuszową V Noc Kultury 2011 panoramicznie, interaktywnie i w 3D online. Lublinian, którzy nie będą mogli być tej wyjątkowej nocy z nami realnie – zapraszamy wirtualnie przez stronę http://www.nockultury.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.