Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4166 miejsce

V Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

W sobotę 5 stycznia 2013 roku Sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie po raz piąty gościło ogólnopolską pielgrzymkę kibiców. Szacuje się, że wzięło w niej udział prawie tysiąc kibiców większości znanych polskich klubów sportowych.

Moment poświęcenia klubowych barw / Fot. W.ArciszewskiTo była już kolejna, piąta pielgrzymka tego typu. Kibice dojechali autokarami, samochodami i pociągami. Teren Jasnej Góry wypełniły kolorowe grupy, prezentujące swoje barwy klubowe.

W trakcie sobotniej południowej mszy w kaplicy przed obrazem Matki Boskiej modlono się w intencji ojczyzny. Mszy przewodniczył ks. Leszek Zioła, moderator Salezjańskiej Wspólnoty Ewangelizacyjnej w Szczecinie, a homilię wygłosił ks. Jarosław Wąsowicz, organizator pielgrzymki.

Wzruszający był moment na końcu mszy, gdy poświęcono klubowe flagi, transparenty i szaliki. W jednej chwili nad głowami uczestników zafalowało morze koloru, a obok siebie stali kibice przeciwnych sobie drużyn.

Po mszy organizowane były jeszcze zebrania i spotkania z pielgrzymami, zrobiono plenerowe pamiątkowe zdjęcie oraz pokazano film o polskich kibicach.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.