Facebook Google+ Twitter

V Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę już dziś!

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-01-05 09:47

5 stycznia kibice z całej Polski przybędą na Jasną Górę, aby przed obrazem Czarnej Madonny i za jej wstawiennictwem podziękować za błogosławieństwo i prosić o dalszą opiekę oraz pomoc w podejmowanych działaniach.

Widok na ołtarz w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskie / Fot. Reytan/Wikipedia/domena publiczna/Już po raz piąty kibice m.in. Lecha i Legii, Wisły i Cracovii, Widzewa i ŁKS czy Arki i Lechii ramię w ramię staną przed obrazem Jasnogórskiej Pani i będą się modlić w intencji Ojczyzny. W ten sposób chcą pokazać jak bardzo są zjednoczeni i że nie dzielą ich barwy klubowe oraz regionalne antagonizmy.

Plan pielgrzymki: godz. 12.00 - Msza Św. w kaplicy Cudownego Obrazu, godz. 13.30 - wykład profesora Wojciecha Polaka i promocja książki "Patriotyzm dnia dzisiejszego", pokaz filmu Mariusza Pilisa o polskich kibicach, wieczorny koncert o wydźwięku patriotycznym. zdjęcie ilustracyjne / Fot. Ewa Krzysiak

"Pielgrzymka kibiców jest piękną, oddolną inicjatywą. Wyszła od samych kibiców, z tych przecież na co dzień zwaśnionych środowisk klubowych. Ale na Jasnej Górze wygaszają negatywne emocje, szukają wyciszenia w modlitwie, słuchają i chcą słuchać, widzą, że są idee, które ich nie dzielą, ale łączą" - powiedział cytowany przez gazetaprawna.pl ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Jak długo jednak potrwa taka jedność wśród kibiców? Czy po opuszczeniu Jasnej Góry znów w ruch pójdą kamienie, petardy i pojawi się nienawiść do sympatyków innych klubów?

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wspólna modlitwa jednoczy ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.