Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33930 miejsce

V Raciborski Festiwal Podróżniczy "Wiatraki"

Już po raz piąty w ostatni weekend października (24-26) odbędzie się w Raciborzu festiwal "Wiatraki". Miasto przez kilka dni będzie rajem dla polskich podróżników.

 / Fot. Screen ze strony organizatora.Jak zwykle na kochających podróże czeka seria spotkań z wybitnymi osobowościami polskiego świata podróżniczego. Odbedzie się też wydłużony – dwudniowy blok prelekcji dla szkół (czwartek i piątek 22-23 pażdziernika), seria przepięknych slajdowisk i wiele filmów o tematyce górskiej i mnóstwo innych atrakcji.

Myślą przewodnią tegorocznej edycji, jest chęć ukazania bardzo różnych motywów i sposobów podróżowania. Dlatego na festiwalu zobaczymy zarówno wyprawy ekstremalne, typowo sportowe, jak i wyprawy „duchowe” .

Gościem specjalnym będzie legenda polskiego „szaleńczego” trampingu: Edi Pyrek. Z wizytą przybędzie też pielgrzym Dominik Włoch, który przeszedł na piechotę z Gdańska do Jerozolimy. Wśród gości znajdą się także Anna i Jakub Urbańscy – podróżnicy, odkrywcy i badacze ostatnich dzikich plemion niedostępnej Papui oraz Jonasz i Robert Zańko – ojciec z małym synem, którzy poruszają się po świecie autostopem, ratując niezwykle skromne budżety swych wypraw malowaniem i sprzedawaniem swych nieporadnych rysunków.

Podczas imprezy nie zabraknie też muzyki. Ciekawostką będzie występ formacji SooMood, prezentującej niesamowite połączenie arabskiego folku z gitarowym europejskim brzmieniem oraz elektroniką, co udaje się dzięki połączeniu sił wielu znakomitych muzyków krakowskich i wrocławskich z niesamowitym głosem pochodzącej z Jemenu wokalistki i poetki Rasm Al-Maschan, która wykonuje pieśni m.in. w języku arabskim.

Muzyczno-wizualnym zamknięciem festiwalu będzie koncert - widowisko multimedialne AINU SHOW (Przemysław Goc) – wyjątkowa podróż przez świat World Music.

Organizatorem „Wiatraków” jest Stowarzyszenie Artystów i Podróżników Grupa Rosynant, które wspierają: Raciborskie Centrum Kultury, Śląski Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Racibórz i Raciborskie Starostwo Powiatowe oraz sponsorzy strategiczni: English School i Hotel Polonia.

Więcej o festiwalu "Wiatraki" można przeczytać na stronie www.wiatraki.rosynant.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.