Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22410 miejsce

V. Rocznica Małopolskiego Związku Emerytów

Małopolski Związek Emerytów, Rencistów i Osób Niepełnosprawnych w Krakowie obchodzi w tym roku 5 rocznice swojego powstania.W środę 15 października odbyło się uroczyste spotkanie założycieli i członków w Centrum Kultury, Rekreacji Seniorów.

Baner imprezy. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków W 2007 roku rozpoczął Goście na Jubileuszu. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Krakówsię rozpad Polskiego Związku Emerytów na inne Związki oraz stowarzyszenia skupiające emerytów, rencistów i osoby niepełnosprawne. Powodem było skostniały i mało ruchliwe działanie poprzedniego związku jak też upolitycznienie.

Niezadowolona grupa działaczy starego związku z Oddziału Śródmieście jak też Krowodrzy powołała nowy Związek o nazwie: Małopolski Związek Emerytów, Rencistów i Osób Niepełnosprawnych w Krakowie. Jest organizacją pozarządową działającą na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych.

Pan prof. Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa i Pani Alicja Gackiewicz Prezes MZERiON kroją tort. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Podstawowym Tort okolicznościowy. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków zadaniem nowego związku jest, cytuje:

- Prowadzenie działalności charytatywnej.
- Pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób.
- Działalność na rzecz integracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
- Działania na rzecz osób niepełnosprawnych.
- Działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym.
- Kultura, sztuka.
- Edukacja, nauka, oświata i wychowanie.
- Wspieranie i upowszechnienie kultury fizycznej.
Uczestnicy Jubileuszu. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków - Turystyka i krajoznawstwo. Uczestnicy Jubileuszu. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków
- Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.

Za siedzibę obrało pomieszczenia przy ul. Grzegórzeckiej róg Rzeźnicza w Krakowie.

Obok stałych zadań związanych z obsługą seniorów sztandarowymi imprezami są między innymi: wyjazdy na wycieki krajowe i zagraniczne np. na Słowacje - Oravica.

Prezesem założycielem jest Pani Alicja Gackiewicz. Obecnie Związek obecnie liczy kilkanaście tysięcy członków skupionych w kilkudziesięciu kołach oraz dalej się rozwija.

Niestety w dalszym ciągu w Krakowie i na terenie Małopolski jest duża grupa emerytów, rencistów i osób niepełnosprawnych, którymi nikt się nie interesuje oraz też są przypadki gdzie się udać z powodu niepełnej informacji ze strony samorządów i innych instytucji, gdzie mogą się zgłosić i przyjemnie spędzić czas oraz rozwijać swoje zamiłowania.

Kiedy do niedawna była akcja rozdawania darów żywności z UE to pokazało jaka jest bieda i potrzeba zabezpieczenia podstawowych potrzeb tej grupy mieszkańców.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.