Facebook Google+ Twitter

V Turniej Piłki Nożnej Plażowej - "Zbąszyń 2011"

Celem zawodów była popularyzacja sportu i piłki nożnej plażowej jako aktywnego wypoczynku dzieci, młodzieży i dorosłych. Turniej przyczynił się też do integracji społeczności lokalnej, promowania możliwości wykorzystania naturalnych walorów środowiskowych miasta, wyłonienia najlepszego zespołu w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Walka o piłkę. / Fot. Dorota Michalczak24 -26 czerwca 2011 odbył się V Turniej Piłki Nożnej Plażowej – "Zbąszyń 2011", w kategoriach: rocznik 1998 roku i 1995-1997 (kategoria szkół gimnazjalnych). W turnieju wzięło udział 6 drużyn w kategorii szkół podstawowych i 5 w kategorii gimnazjów. Rozgrywki toczyły się na boiskach zbąszyńskiej plaży "Łazienki".

Mecze składające się z dwóch sześciominutowych części, rozgrywane były w systemie każdy z każdym. W pierwszej grupie wiekowej rozegrano 15 pojedynków, które wyłoniły 4 najlepsze drużyny. W półfinałach znalazły się: Smerfy, Dzikie Pasztety, Zawodnicy z Kosmosu, Czarne Pantery.

Z grupy gimnazjalnej, po rozegranych 10 meczach, wyłoniono półfinalistów, zespoły: Beton, Dzikie Joye, Szybkie Strzały, Zip Skład.

Na boisku dwie czteroosobowe drużyny i bramkarz. / Fot. Dorota MichalczakSobota, 25 czerwca była dniem rozgrywek eliminacyjnych dla kategorii otwartej z rocznika 1994 i starszych. Do gry zgłosiło się 18 zespołów. Zawody w tej grupie rozegrano systemem brazylijskim. Do niedzielnej rywalizacji awansowały drużyny: Ogień w Szopie, Blokersi I, Spoceni w Lodówce i Wicher Junior.

W niedzielę, 26 czerwca odbyły się finały rozgrywek. Walczyły po 4 drużyny w poszczególnych kategoriach. Wśród najmłodszych najlepszymi okazały się Smerfy. W drużynie wystąpili: Łukasz Wrębel, Oliwia Galusik, Kacper Dominiak, Dawid Seifert, Łukasz Kaźmierczak.
Kolejne miejsca zajęli: Zawodnicy z Kosmosu, Dzikie Pasztety, Czarne Pantery.

W kategorii gimnazjalistów pierwsze miejsce zajął zespół Dzikie Joye pokonując Beton 2 do 1.
Zespół zagrał w następującym składzie: Marcin Skrzypczak, Jakub Seifert, Jakub Wrębel, Maciej Rybicki, Adrian Najbor, Michał Janik. Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna Szybkie Strzały, która pokonała kolegów z drużyny Zip Skład.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.