Facebook Google+ Twitter

Vaclav Havel trafił do szpitala

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-18 15:45

Stan zdrowia byłego prezydenta Czech Vaclava Havla jest nadal poważny, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Prezydent jest od poniedziałku w jednym z praskich szpitali.

Martin Holcat, szef rady lekarskiej oznajmił, że stan zdrowia Vaclava Havla poprawia się bardzo powoli. - Jest nadal poważny, ale nie krytyczny - powiedział Holcat. - Prezydent jest przytomny, oddycha za pomocą maski tlenowej, leży na oddziale intensywnej terapii i przechodzi kurację antybiotykową - oświadczył szef rady lekarskiej.

Vaclav Havel trafil do szpitala z powodu problemów z połykaniem. Przeszedł operację wycięcia wrzodu tchawicy, który powstał w miejscu, gdzie przed kilku laty przeprowadzono zabieg tracheotomii. Pooperacyjne nagromadzenie śluzu i krwi z powodu operacji zablokowało jednak dolny płat prawego płuca.

W 1996 roku prezydentowi Havlowi usunięto wraz ze środkowym płatem prawego płuca nowotwór złośliwy. Od tego czasu Havel ma problemy z oddychaniem i skłonności do zapadania na choroby górnych dróg oddechowych.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Vaclav Havel


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.