Facebook Google+ Twitter

Václav Klaus: Nie spełniły się nadzieje związane z Unią Europejską

Czeski prezydent będący jednym z największych krytyków Unii Europejskiej wśród przywódców kontynentu, w Nowy Rok oświadczył, że nie spełniły się nadzieje Czechów związane z przystąpieniem do wspólnoty.

Vaclav Klaus / Fot. World Economic Forum, CC 2.0Jak informuje TVN 24 w opinii prezydenta Republiki Czeskiej, Václava Klausa rok 2012 nie będzie należał do najlżejszych ze względu na problemy gospodarcze niektórych państw, które mogą się jeszcze bardziej pogłębić i wywołać kolejną falę recesji na starym kontynencie. Klaus ostrzegł swoich rodaków, że jeśli kryzys w strefie euro nie zostanie zażegnany, a kwestia zadłużenia poszczególnych państw nadal pozostanie nierozwiązania, to prawdopodobnie Czechy znajdą się na skraju zahamowania tempa wzrostu gospodarczego.

Klaus ocenia także, że zmierzanie Czech w odpowiednim kierunku nie wystarczy. Głowa naszych południowych sąsiadów uważa, że nierealne oczekiwania, które wiązały się z wstąpieniem do UE nie spełniły się. Choć zauważa, że Czesi mieli ogromne oczekiwania i roszczenia wobec Wspólnoty Europejskiej, to ocenia, że różnica między tym, co jest, a tym co być miało jest ogromna.

Flaga UE / Fot. S. Solberg, CC 3.0Republika Czeska, podobnie jak Polska, jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004 roku. Václav Klaus funkcję prezydenta pełni od 2003 i jest jednym z największych w Europie przeciwników i krytyków, nie tylko Unii, ale także pogłębiania integracji unijnej. Od dawana uważa, że trwający na kontynencie kryzys zadłużeniowy ma swe źródło w przejmowaniu kompetencji państwowych przez organy UE.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (67):

Sortuj komentarze:

Kuba Wolski
 • Kuba Wolski
 • 03.01.2012 21:49

Cepy są wszędzie także w PO !!! Nie potrafią dyskutować tylko manipulować! Czują że zbliża się ich koniec.

U nas podobnie będzie jak u braci Węgrów. Porządek w naszym umęczonym kraju jest konieczny!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
 • Jurek Malicki
 • 03.01.2012 21:45

@ red kochany ---- widzisz ilu baranich sympatyków ma Platforma!?

Komentarz został ukrytyrozwiń
doPiSek
 • doPiSek
 • 03.01.2012 21:25

19:58 @ co to za wpis ? To nie prywatny portal p Wieczorek aby obrażała internautów . Panią już mało kto chce czytać . Żadnego merytorycznego komentarza . Jest taka grupka klikająca na " łapki" i to was dowartościowuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad rem
 • ad rem
 • 03.01.2012 21:19

@ Goleniowski !!! Brawo za ten tekścik ! Pani Wieczorek jeszcze nie napisała sympatycznego , dowcipnego postu tylko jad , sarkazm , złośliwość i dzielenie Polaków . Można mieć poglądy ale fanatyzm jest gorszy od faszyzmu. Nie pisze od siebie komentarza tylko wylewa jad na oponentów politycznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 03.01.2012 20:04

@Goleniowski czytaj co piszą inni znacznie mądrzejsi od ciebie. Nikt tu nie pisze o Kaczyńskim , tylko ty, debil to debil.
Pani Magdo ten wariat nie czyta o czym Pani pisze, tylko atakuje Panią. Roman ma rację, niech Pani nie dyskutuje z tym bezmózgowcem bo to ujma dla normalnych ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Roman masz rację, ale niech się cieszą , że gdzieś ktoś ich przeczyta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Goleniowski
 • Goleniowski
 • 03.01.2012 19:26

@Magda Wieczorek Mam twarz i mam nazwisko .Wcale się z tym nie kryję .Oczywiście nie mam zamiaru z tobą @Magda Wieczorek , gdyż ty wiesz wszystko najlepiej .Z takimi nie pola do dyskusji , bo wiedzą wszystko lepiej .Tacy jak@Magda Wieczorek idą na rzęź (prowadzeni przez zawodowych polityków z PiS ) ,a gdy im powie coś co chcą usłyszeć rzeźnik (Jarosław Kaczyński ) oni z uśmiechem,poddańczym ukłonie, idą do rzeźni.
Tak było z prominentnymi członkami PiS ;Jakubiak Poncyliusz , Ziobro, Kurski , Kempa , Wróbel , Migalski, Mularczyk i wielu , wielu innych z poddańczym nisko-skłonem do Jarosław Kaczyńskiego .
Pan Bóg jak chce ukarać , rozum odbiera .Nawet średnio rozgarnięty człowiek, by to pojął -ma przecież dobitne przykłady .Ale @Magda Wieczorek jest oporna na wiedzę i argumenty .Można i tak !
NA MIŁOŚĆ BOSKA DLACZEGO TE GŁUPOTY , BREDNIE CIĄGLE WYPISUJESZ I DALEJ IDZIESZ DO TEJ ;rzeźni.
Kobieto ratuj się !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Goleniowsi- zacytuję słowa G. Laubego, które w swoim komentarzu przytoczył pan R. Dębicki :"Komputer ma nad mózgiem tę przewagę, że się go używa". Sądzę, że masz kłopoty nie tylko z tym mózgiem ale i z twarzą. Nie podejmuję dyskusji z tobą więc nie sil się na odpowiedź.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pytający
 • pytający
 • 03.01.2012 17:07

Proponuję zadać pytana Kraszewskiemu i niech odpowie na forum publicznym .
@Kraszewski
Co jest z toba , że unikasz odpowiedzi?
DLACZEGO :PiS , Rydzyk ,bracia Kaczyńscy(Lech i Jarosław ) ci nie pomogli, mieli w pełni władzę (Prezydent i premier_) ?!!!DLACZEGO zabrano to dziecko od ciebie , co jest z tobą nie wporządku?!Dlaczego dla dobra dziecka ,żona nie chce mieć ciebie za partnera życiowego ?!Co jest z tobą nie tak , czy ci psycholog powiedział ,a może psychiatra?!
@MirosławieKraszewski ,DLACZEGO masz pretensje o to wszystko do : Prezydenta Bronisława Komorowskiego, Premiera Donalda Tuska , szefa MSW Radosława Sikorskiego , profesora Władysława Bartoszewskiego(polskiego i żydowskiego bohatera i chlubę Polaków ) , pani Julii Pitery , posłów ale tylko z Platformy Obywatelskiej(tej kadencji), do Polaków , którzy z tobą piszą na forum , do całego świata?!DLACZEGO ???!!!
@Mirosławie Kraszewski , dlaczego nie pomagają tobie :redemptorysta ojciec Tadeusz Rydzyk , prezes PiS Jarosław Kaczyński, poseł z PiS (były szef MSZ) Witold Waszczykowski, poseł ( z PiS)do parlamentu Europejskiego Richard Czarnecki, poseł (z PiS)do parlamentu europejskiego Wojciechowski , poseł (z PiS)Zbigniew Kuźmiuk, poseł (był w PiS a teraz jest u Ziobrystów)Zbigniew Ziobro , poseł (był w PiS a teraz jest wśród Ziobrystów)Jacek Kurski , poseł (PiS)Adam Hofman, socjolog związna mentalnie bardzo blisko z PiS)profesor Jadwiga Staniszkis,,,,

Komentarz został ukrytyrozwiń
M. Bielin
 • M. Bielin
 • 03.01.2012 16:30

Proponuję zobaczyć także artykuł o P. Mirosławie Kraszewskim. Czemu ukrywa niewygodne dla siebie fakty? Czemu manipuluje?

http://odadoradosci.salon24.pl/333602,co-miroslaw-kraszewski-ukrywa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.