Facebook Google+ Twitter

Val di Fiemme. Justyna Kowalczyk ponownie bez medalu!

Polska Królowa Nart, Śniegu i Zimy w sobotę wystartowała w drugiej kobiecej konkurencji biegowej narciarskich mistrzostw świata w Dolinie Płomieni. Justyna Kowalczyk rywalizowała w najbardziej uniwersalnym biegu. Niestety znów bez sukcesu.

Justyna Kowalczyk / Fot. Fot. PAP/Grzegorz MomotZmagania w biegu na dystansie 15 km, ze zmianą nart i kijków do stylu klasycznego na sprzęt do stylu dowolnego po przebiegnięciu 7,5 km, były drugą konkurencją w biegach narciarskich kobiet podczas trwającego we Włoszech czempionatu globu w narciarstwie klasycznym. Na liście startowej znalazły się nazwiska siedemdziesięciu sześciu zawodniczek, w tym czterech Polek: Justyny Kowalczyk, Pauliny Maciuszek, Kornelii Kubińskiej i Agnieszki Szymańczak.

Wśród faworytek wymieniane były trzy najlepsze narciarki ostatnich lat, tj. Norweżki Marit Bjoergen i Therese Johaug oraz Justyna Kowalczyk. Na punkt pomiaru czasu usytuowany po pierwszej pętli krokiem klasycznym (3,75 km) wbiegło razem dwadzieścia zawodniczek. Pierwsza była Johaug, druga Kowalczyk (0,5 s straty), trzecia Szwedka Charlotte Kalla (0,9), a czwarta Marit Bjoergen (1,3). Po 5,5 km uformowała się już dziesięcioosobowa czołówka, której przewodziły Kowalczyk i Kalla, a tuż za nimi była Bjoergen (1,2 s straty), Finka Krista Lahteenmaki (1,8) i Johaug (2,2).

Po zmianie nart na krótsze i kijków na dłuższe, ze stylu klasycznego na dowolny, tj. po 7,5 km najszybsza była Finka Kerttu Niskanen. Tuż za nią biegły jednak: Justyna Kowalczyk, Charlotte Kalla, Marit Bjoergen, Krista Lahteenmaki, Heidi Weng i Therese Johaug. Wszystkie one mieściły się w dwóch sekundach. Po 9,3 km na prowadzeniu znajdowała się już tylko piątka zawodniczek - Johaug, Kristin Stoermer Steira, Kowalczyk, Bjoergen i Weng.

Na 2 km przed metą stawce przewodziły wciąż cztery Norweżki i jedna Polka. Jednak około kilometra na atak zdecydowały się Johaug i Bjoergen, za którymi próbowały podążać Weng i Steira. A nieco osłabła niestety Kowalczyk. Na ostatnim podbiegu przed metą wyraźnie na prowadzenie wyszła Marit Bjoergen i to ona została po raz kolejny mistrzynią świata. Medal srebrny wywalczyła Therese Johaug (3,4 s straty), a o "brąz" walczyły kolejne dwie Norweżki. Ostatecznie lepsza okazała się młodziutka Heidi Weng (14,9 s straty). Natomiast Justyna Kowalczyk była dopiero piąta (27,1 s straty).

W niedzielę i poniedziałek biegaczki narciarskie czeka przerwa w startach, ale we wtorek o godz. 12:45 rozegrany zostanie bieg indywidualny na dystansie 10 km techniką dowolną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nec Hercules contra plures !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeforsowała się na Tour de Ski , teraz nie ma siły .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.