Facebook Google+ Twitter

Valdes: Na Kubie żyje się gorzej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-04 16:04

Kubański opozycjonista Osvaldo Alfonso Valdes jest zdania, że na Kubie Raula Castro żyje się gorzej niż pod rządami jego brata Fidela. Uważa on, że reformy przeprowadzone przez nowego przywódcę są pozorne i nie wpłynęły na rozwój demokracji.

Jako przykład Osvaldo Alfonso Valdes podał pozwolenie na korzystanie z telefonów komórkowych i komputerów. Tylko niektórzy mogą sobie pozwolić na ten sprzęt. Telefon kosztuje 20-krotnie więcej niż średnie kubańskie wynagrodzenie, natomiast komputer to już równowartość tysiąca pensji. Jednocześnie na Kubie ciągle jest zakaz podłączania komputera do internetu.

Osvaldo Alfonso Valdes skrytykował politykę Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej polegającą na ociepleniu stosunków z Hawaną. Opozycja kubańska uważa, że to niemoralne, aby kraje demokratyczne miały dobre stosunki z dyktaturami. Zdaniem opozycjonisty zniesienie embarga nie będzie miało wpływu na demokratyczne przemiany na Kubie.

Osvaldo Alfonso Valdes jest byłym liderem Kubańskiej Partii Liberalnej. W 2004 roku został zmuszony do opuszczenia ojczyzny. Obecnie przebywa w Szwecji gdzie prowadzi walkę o demokratyzację Kuby.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.