175761 miejsce

Valencia i Rosenborg o krok od Champions' League

Zakończyły się pierwsze spotkania trzeciej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Najbliżej elitarnej Champions' League znajduje się Valencia i Rosenborg. Obydwie drużyny pokonały swoich rywali po 3:0.

"Krwawe" spotkanie obejrzeli kibice w Rzymie w pojedynku między Lazio a Dynamem. Arbiter tego meczu pokazał aż trzy czerwone kartki (dwie dla zawodników włoskiej drużyny, jedną dla Rumunów).

Rozstrzygnięcia w ostatnich minutach meczów zostały ustalone w Glasgow, Zurychu i Bremie. Rangersi wygrali z Crveną Zvezda dzięki strzelonej bramce w 90. minucie. Również w tej samej minucie ustalono wynik spotkania pomiędzy FC Zurych i Besiktasem tyle, że szwajcarska drużyna wyrównała na 1:1. Piłkarze Werderu przegrywali z Dynamem Zagrzeb po pierwszej połowie 0:1, żeby ostatecznie wygrać mecz 2:1 (zadecydował gol strzelony w 85. minucie).

Do niespodzianek doszło we wspomnianym Zurychu, Borysowie i Salzburgu. BATE nieoczekiwanie zremisowało ze Steauą 2:2. Natomiast Salzburg wygrał z Szachtarem 1:0. Również za spore zaskoczenie można uznać fakt przegrania meczu na swoim terenie przez Ajax. Slavia Praga wygrała z holenderską drużyną 1:0.