Facebook Google+ Twitter

Valencia już bez długów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-09 15:40

Były prezes Valencii - Vicente Soriano - ujawnił, że hiszpański klub nie musi już obawiać się o stan swoich finansów. Soriano poinformował, że udało mu się zdobyć dla popularnych Nietoperzy 500 milionów euro.

Jak wyjaśnił były prezes Los Che - grupa inwestycyjna Inversiones Dalport SA jest gotowa zapłacić wspomnianą kwotę za grunty, na których obecnie usytuowany jest stadion zespołu z Walencji - Mestalla. Valencia od dłuższego czasu szukała chętnych na kupno starego obiektu. Na ukończeniu jest bowiem nowy stadion, na który przeniesie się hiszpański klub.

Sprzedaż Mestalli oznacza, że zespół nie musi pozbywać się swoich największych gwiazd. David Villa i David Silva byli łączeni z transferami do innych drużyn, ale w tej sytuacji zapewne pozostaną w Walencji.

"Projekt wielkiej Valencii został zatrzymany przez kryzys ekonomiczny" - powiedział na konferencji prasowej Soriano. "Klub miał poważne problemy z płynnością finansową, co sparaliżowało jego rozwój. Sama egzystencja Valencii była zagrożona, ale teraz nie ma już o tym mowy" - zaznaczył były prezes Los Che.

"Nie musimy już pozbywać się naszych najlepszych zawodników. Jeśli klub zdecyduje o transferze któregoś z piłkarzy będzie to podyktowane jedynie względami sportowymi" - powiedział Soriano. "W tej chwili chciałbym przesłać pozytywną wiadomość wszystkim fanom Valencii - dług klubu zostanie zredukowany do zera" - dodał były prezes.

Długi hiszpańskiego klubu szacuje się na kwotę 300 milionów euro. Valencia miała już nawet problemy z wypłatą pensji swoim zawodnikom. Klub próbował pozyskać pieniądze z kredytów i wstrzymał do czasu uregulowania bieżących należności prace nad budową nowego stadionu - Nou Mestalla. To właśnie budowa tego obiektu pochłonęła znaczące fundusze i przyczyniła się do kryzysu w klubie. Wybudowanie przewidzianego na 75 tysięcy widzów stadionu pochłonie około 250 - 300 milionów euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.